Edebiyat Yarışmaları


18 Mart Çanakkale Şehitleri Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 6 Mart 2019

Başvuru bitti!

Şiir Yarışmasına Katılma Şartları


Kadim Şehirde Bir Şair Olsam Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 8 Mart 2019

Toplam para ödülü: 7 Bin 250 TL'dir

Başvuru bitti!

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokul ile Ortaöğretimde okuyan öğrenciler arasında iki farklı kategoride, teması 4 Başlık 7 Adım Projesi Değerler Eğitim Konuları “Vatan, Ahlaki Değerler, Doğa, Sevgi, Saygı” olan, “Kadim Şehirde Bir Şair Olsam” adlı şiir yarışma yapılacaktır. Ödüllü olan bu yarışmaya tüm


Yükselen Genç Yazarlar Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi: 20 Mart 2019

Başvuru bitti!

Türk Millî Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; bu yarışmayla Denizli’nin Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerindeki resmi okullarda eğitim ve öğretime devam eden 9. ve 10. sınıf öğrencilerini kitap okumaya teşvik etmek, okuduklarını yazıya dökerek kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, geleceğin yazarlarının yetişmesine destek olmak, evrensel ve insani değerleri hatırlamasına ve edebiyat alanında eğitim almasına katkı sağlamak amaçlanmıştır.


23 Nisan Benim Bayramım Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 28 Mart 2019

Başvuru bitti!

23 Nisan Benim Bayramım konulu ortaokul öğrencileri arası il geneli şiir yarışması düzenlenmiştir.Genç neslimizde ´´vatan sevgisinin gelişmesini sağlamak ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının önem ve anlamının pekişmesini sağlamak için düzenlenen yarışmada uyulacak esaslara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.


Türkiye'nin Kitap Kurtları Yarışıyor

Son başvuru tarihi: 2 Nisan 2019

Toplam para ödülü: 28 Bin TL'dir

Başvuru bitti!

“Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır” der Necip Fazıl KISAKÜREK. Biz de kendi sarayını inşa etmen için sana yardımcı olmak istiyoruz Kitap Kurdu! Tek yapman gereken ise sadece yarışmaya başvurman ve sınıf seviyene göre belirlenmiş kitapları okuman!


Gelenekten Geleceğe Kompozisyon ve Resim Yarışması

Son başvuru tarihi: 15 Nisan 2019

Başvuru bitti!

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği 2019 yılı lokomotif projesi olarak başlattığı “Gelenekten Geleceğe” projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile “Geleneklerimiz ”temasıyla ortaokul düzeyinde resim; “Neden geleneklerimize önem vermeliyiz” temasıyla da lise düzeyinde kompozisyon yarışması düzenliyor.


Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması

Son başvuru tarihi: 1 Eylül 2019

Toplam para ödülü: 6 Bin TL'dir

Başvuru devam ediyor...

Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tam burslu öğrenim görmeye hak kazanan Zeynep Başak Gülsoy, 13 Mart 2016’da Ankara Güvenpark terör saldırısında hayatını kaybettiğinde birinci sınıf öğrencisiydi ve daha yirmi yaşında bile değildi.


Turan Atasever 2. Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 8 Mart 2019

Başvuru bitti!

İzmir Şairler ve Bestekarlar Derneği tarafından bu yıl ikincisi şair TURAN ATASEVER adına düzenlenen şiir yarışmasının başvuruları başladı.


Rotamız Atamız Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Son başvuru tarihi: 15 Nisan 2019

Başvuru bitti!

19 Mayıs 2019’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’ a çıktığı dönemde yurt genelinde bulunulan şartların , denizden gerçekleşen seyahat kararının alınmasını etkileyen faktörlerin , seyahat zorluklarının ve Samsun’a çıkışı ile başlayan Cumhuriyet ve bağımsızlık mücadelemizin konu alındığı, Milli mücadele ve bağımsız bir Türkiye bilincinin çocuklarda da ve gençlerde sağlıklı bir biçimde oluşturulması ve Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimi’nin tarihsel sürecininin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve Cumhuriyet Mücadesi Başlangıcımızın 100. Yılı olması amacıyla düzenlenen “Rotamız Atamız Konulu resim ,kompozisyon ve şiir yarışması.


Rüştü Kazım Yücelen 5.Geleneksel Resim, Şiir ve Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi: 15 Nisan 2019

Başvuru bitti!

Bu sene 6.’sını düzenlediğimiz Geleneksel Resim, şiir ve öykü Yarışmamınızın konususu : Şevkat ve Merhamet. Resim, şiir ve öykü olmak üzere üç ayrı kategoride olan yarışmamıza, resimde anasınıfı, ilkokul ve ortaokul, şiir ve öykü kategorisinde ise ortaokul ve lise öğrencileri eser gönderebilecekler.