Edebiyat Yarışmaları


Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Yarışması

Son başvuru tarihi: 30 Mayıs 2019

Toplam para ödülü: 5250 TL'dir

Başvuru bitti!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 03-05 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen III. Millî Kültür Şurası sonucunda hazırlanan Eylem Planı’nın “12. Çocuk ve Kültür Bölümü” nün 6. maddesi kapsamında, okul öncesi yaş grubu çocuklarımıza yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasını teşvik etmek amacıyla Müdürlüğümüz tarafından “Bir Varmış Bir Yokmuş” adlı ödüllü masal yarışması düzenlenmiştir.


2 Dil 1 Şiir - Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 10 Mart 2019

Toplam para ödülü: 900 TL'dir

Başvuru bitti!

Yarışma anında verilen konuyla ilgili yazılacak şiirler, aynı süre içerisinde önce Türkçe yazılacak, daha sonra İngilizce’ye çevrilecektir.


2071 Yılında Ordu Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması

Son başvuru tarihi: 22 Nisan 2019

Başvuru bitti!

Ordu Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün “2071 Yılında Ordu” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlenecektir.


Kudüs ve Mescid-i Aksa Konulu Kompozisyon Yarışması

Son başvuru tarihi: 29 Mart 2019

Başvuru bitti!

Bakanlğımız tarafından düzünlenen Kudüs ve Mescid-i Aksa Konulu Kompozisyon Yarışması düzenlenecektir. Yarışmaya katılmak isteyenlerin 10.03.2019-29.03.2019 tarihleri arasında başvurularını yapması gerekmektedir.


16. Öykü Yarışması

Onaltıncı Öykü Yarışması


KADEP Şiir Yarışması

KADEP Değerler Eğitimi kapsamında okulumuz öğrencileri arasında şiir yarışması düzenlenecektir. Özdenetim teması ile ilgili olarak baş harfleri “Öfke” elimesinden oluşacak dörtlükten akrostiş şiir yarışması ile ilgili şartname okulumuz değerler eğitimi panosunda bulunmaktadır. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimize duyurulur.


Eyüpsultan'da Bir Sabah Şiir, Hikaye, Deneme Yarışması

Son başvuru tarihi: 12 Nisan 2019

Toplam para ödülü: 19 500 TL'dir.

Başvuru bitti!

Edebiyatımıza ve yazın dünyasına genç yetenekler kazandırmak amacıyla düzenlediğimiz “Haliç Genç Edebiyat Günleri”nin beşinci yılında da heyecanlıyız. Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü olarak 24-25-26-27 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz etkinliklerde usta ve genç yazarlar buluşacak, edebiyat coşkusu Haliç kıyılarını saracak. Bu coşkuya şehrimizin tüm gençleri ortak olsun diye 5. Haliç Genç Edebiyat Günleri kapsamında “Eyüpsultan’da Bir Sabah” temalı şiir, öykü ve deneme yarışması düzenliyoruz. Edebiyatımızın çınarlarının şiirlerine, öykülerine konu olan “Huzur Başkenti Eyüspultan” genç edebiyatçılara da ilham olsun. Edebiyatımızdaki kadim izlerin peşine düşmeye var mısın? Kalemi tutmakla başlar bu serüven. Al kalemi eline ve “Eyüpsultan’da Bir Sabah” yazacağın denemene, şiirine ya da öyküne ilham versin.


12. Metin Altıok Şiir Ödülü

Son başvuru tarihi: 25 Mart 2019

Başvuru bitti!

Bu yıl 12’ncisi verilecek olan Metin Altıok Şiir Ödülü için başvurular başladı. Başvurularınızı Kırmızı Kedi Yayınevi adresine bekliyoruz. Adaylar, 2018 yılı içerisinde yayımlanmış şiir kitaplarıyla (8 kopya olarak) başvurabilirler. Ödülün veriliş yeri ve tarihi daha sonra açıklanacaktır.


Tuvalden Kaleme Şiir ve Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi: 22 Şubat 2019

Başvuru bitti!

Yarışmanın amacı, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini edebiyatın çeşitli türleri ile ifade edebilme yeteneğini geliştirmek ve estetik duygu kazandırmak; edebiyatla buluşmalarını ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamak; düşünen, sorgulayan, araştıran, kendini doğru ve akıcı bir üslupla ifade edebilen öğrencilerimizi desteklemek; dilimizi, doğru ve kurallara uygun bir şekilde kullanmaya teşvik etmektir. Ödüller: Şiir Alanında: Birinci: Dizüstü Bilgisayar İkinci: Tablet Bilgisayar Üçüncü: Bisiklet 2 Adet Mansiyon Ödülü: Kitap Seti Öykü Alanında: Birinci: Dizüstü Bilgisayar İkinci: Tablet Bilgisayar Üçüncü: Bisiklet 2 Adet Mansiyon Ödülü: Kitap Seti Not: Dereceye giren tüm öğrencilere başarı belgesi verilecektir


Türk Polis Teşkilatı'nın 174. Yılı Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 19 Mart 2019

Başvuru bitti!

Türk Polis Teşkilatının 174.Yılı sebebiyle ortaokul öğrencilerine yönelik şiir yarışması düzenlenecektir. Eserler A4 kağıdına mürekkepli kalemle yazılacak olup 1 sayfayı geçmeyecek şekilde yazılacaktır. Sonuçlar 27 Mart 2019´da www.istanbulpol.tr adresinden yayımlanacaktır. Eselerinizi sınıflarınızın Türkçe öğretmenlerine teslim edebilirsiniz.