Edebiyat Yarışmaları


Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması

Son başvuru tarihi: 15 Mart 2019

Başvuru bitti!

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması. Yarışmaya Türkiye Geneli Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilir.


2019 Şubat Diğer Edebiyat Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Şubat ayı 2019 olan hikaye, öykü yarışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


2019 Şubat Ayı Şiir Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Şubat ayı 2019 olan şiir yarışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


2019 Şubat Ayı Hikaye, Öykü Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Şubat ayı 2019 olan hikaye, öykü yarışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Kudüs İçin Yaz Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 19 Nisan 2019

Toplam para ödülü: 1750 TL'dir

Başvuru bitti!

“Kudüs İçin Yaz” başlığı altında düzenlenecek olan ödüllü şiir yarışması hakkında açıklamalarda bulunarak, katılım şartlarını paylaşan Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, “Yarışmamızın adı; HBT Şiir Yarışması, konusu ise Kudüs´tür. Yarışmamızın amacı; üniversite öğrencileri arasında Kudüs farkındalığının oluşmasını, olgunlaşmasını ve zenginleşmesini amaçlamaktadır. Yarışmanın hedef kitlesi; üniversitemizin tüm öğrencileri katılabilecektir. Yarışmanın tarihi; 15 Şubat 2019 ile 19 Nisan 2019. Yarışmaya katılım koşulları; yarışmaya üniversitemizin tüm birimlerinde yarışma tarihleri arasında öğrenci olan bütün öğrencilerimiz katılabilir. Yarışmaya katılım için gönderilen şiirin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Eserin herhangi bir yerde daha önce yayımlandığının tespit edilmesi halinde ödül iptal edilir. Şiirler yarışma konusuna uygun yazılmalıdır ve şiir tekniği serbesttir. Şiirler Word belgesi şeklinde, Times New Roman yazı stili ve 12 punto şeklinde yazılıp gönderilmelidir. Şiirler Türkçenin yanı sıra Arapça ve Kürtçe de yazılabilir. Her öğrenci yarışmaya bir adet şiirle katılabilir ve sayfa sınırlaması yoktur. Şiirlere ait tüm kişisel haklar Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu´na devredilmiş olup, katılımcı herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır. Şiirler HBT´nin uygun bulduğu alanda yayınlanabilecektir. Yarışmaya katılanların şiirleri ile birlikte mutlaka ad, soy ad, telefon, e-mail, adres ve öğrenci oldukları birimi yazarak göndermeleri gerekmektedir. Yarışma sonrası dereceye giren şiirler HBT´nin sosyal medya hesaplarında ve ulusal bir dergide yayınlanacak. Yarışmaya katılan katılımcılar, peşinen tüm katılım şartlarını kabul etmiş sayılmaktadır. Başvuru adresi; başvuracak olanlar, 15 Şubat-19 Nisan 2019 tarihlerinde şiirlerini kudusicinyaz@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Değerlendirme kurulu; yarışmaya katılan tüm şiirler, HBT´nin uygun gördüğü üniversitemizin Öğretim görevlilerinden, üyelerinden oluşan kurul tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme şekli; yarışmanın konusuna uygunluğu, teması, yarışma katılım ve yarışma şartnamesine bağlı olarak değerlendirme kurulunun şiirleri okuması ve puanlaması ile gerçekleştirilecektir.


TİMAV 8. Geleneksel Hikaye Yarışması

Son başvuru tarihi: 5 Mayıs 2019

Başvuru bitti!

Türkiye İmam Hatipliler Vakıfı Timav Geleneksel Hikaye Yarışması Son Başvuru Tarihi 5 Mayıs 2019. Yarışmaya Türkiye’deki Tüm İmam Hatip Liseleri İle Anadolu İmam Hatip Liseleri’nde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Öğrenci Olanlar Katılabilir. Açık Öğretim İhl’de Okuyanlar Yarışmaya Katılamaz.


2019 Muzaffer İzgü Çocuk Öyküleri Yarışması

Son başvuru tarihi: 30 Ağustos 2019

Toplam para ödülü: 3 Bin TL'dir

Başvuru devam ediyor...

“Çocuk okuru olmayan toplumun, yetişkin okuru da olmaz.” Bu sözüyle çocuk edebiyatına verdiği önemi özetleyen Muzaffer İzgü, yüzü aşkın çocuk kitabıyla üç kuşağın “yazar dede”si oldu. Okumaya ilk kez onun kitabıyla başlayan birinin çocuklarının ve torunlarının da yine bir Muzaffer İzgü kitabıyla okumaya başladığına, okumayı sevdiğine tanık olduk. Çocuk edebiyatına eserleriyle verdiği katkılar yanında, her fırsatta çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının önemini vurgulayan değerli yazarımız Muzaffer İzgü’nün adına düzenlediğimiz yarışmayı bu yıl Çocuk Öyküleri dalında düzenlemeye karar verdik.


Kadıköy Belediyesi Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması 2020

Son başvuru tarihi: 15 Temmuz 2019

Toplam para ödülü: 42 Bin 500 TL'dir

Başvuru bitti!

Sanat ve kültür hayatını desteklemeyi, çeşitli sanat alanlarına katkıda bulunmayı önemli bir kamusal sorumluluk kabul eden Kadıköy Belediyesi, Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’nın üçüncüsünü düzenliyor. Türk tiyatro edebiyatı repertuvarına yeni ve özgün oyunlar kazandırmak, oyun yazarı, edebiyatçı ve şairleri tiyatro oyunları yazmaya teşvik etmek için başlatılan yarışma Türkiye vatandaşı tüm yazar ve edebiyatçıların katılımına açık. Katılımcıların birden fazla eserle de başvurabileceği yarışmaya daha önce sahnelenmemiş, telif hakkı katılımcıyla ait, özgün eserler kabul ediliyor. Yarışmada birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra 2 adet de mansiyon ödülü yer alıyor.


3. Hikaye Yarışması

Son başvuru tarihi: 19 Nisan 2019

Toplam para ödülü: 21 Bin TL'dir

Başvuru bitti!

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan Hikaye Yarışması başvuruları başlıyor. Hikaye yarışmasına başvurular 19 Nisan 2019 tarihinde sona erecek.


Makale Yarışması

Son başvuru tarihi: 1 Nisan 2019

Toplam para ödülü: 500 USD'dir

Başvuru bitti!

Yarışmaya Katılmak İçin; Yarışmaya 18 yaş ve üstü tüm kadınlar katılabilir. Yarışmaya katılmak için en az 500 kelimelik, özgün ve imla kurallarına uygun içerik göndermeniz gerekir. İlgili makaleyi iletişim sayfamızdan veya hepburadakal@gmail com adresine mail atarak gönderebilirsiniz. Birden fazla makale gönderebilirsiniz. Makalenize uygun bir resim eklemeniz gereklidir. Aksi takdirde bizim eklediğimiz resimi kabul etmiş sayılacaksınız. Makalenizle birlikte isim, soyad ve iletişim bilgileriniz göndermeniz zorunludur. (eğer bir web sitesi veya blog yöneticisiyseniz web adresini ekleyebilirsiniz.)