Edebiyat Yarışmaları


Benim Ülkem Türkiye Kısa Film, Hikaye, Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 20 Ekim 2019

Toplam para ödülü: 45 Bin TL'dir

Başvuru bitti!

Türkiye’de hali hazırda eğitim gören uluslararası öğrenci sayısı resmi rakamlarla 150.000 kişidir. Ülkemizin 2023 hedefi ve misyonu doğrultusunda uluslararası öğrenci sayısının 350.000 olması beklenmekte ve bu ciddi artışla birlikte uluslararası öğrencilerin ihtiyaçları da artmaktadır. Eğitim, kültür, sağlık, spor, sosyal yaşam vb birçok alanda ihtiyaçları bulunan uluslararası öğrenciler kültürel ve sosyal çevreye adaptasyonda da zaman zaman problem yaşamaktadırlar. Bu bağlamda UDEF Olarak 3 kategoride başvuru aldığımız “Benim Ülkem Türkiye” yarışmamız ile öğrencilerimizin fikirlerini sanatları ile buluşturarak kendilerini ifade etmelerine vesile olduk. Başarılı geçen organizasyonlarımız, kamuoyu ve uluslararası öğrencilerimizin talepleri neticesinde bu organizasyonu gelenekselleştirerek sürekli hale getirdik. Her yıl farklı bir tema ışığında fikirlerini sanatları ile birleştiren Türkiye’nin misafiri binlerce uluslararası öğrencinin fikir dünyasına bu yıl “Barış” temasını sunuyoruz. Bunun yanında 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinlikleri kapsamında dile getirdiğimiz “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganının Kısa Film, Şiir ve Hikâye kategorilerinde “Barış” temalı eserlerle taçlandırılmasını temenni ediyoruz.


22. Hasan Bayri Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi: 27 Eylül 2019

Toplam para ödülü: 2 Bin 400 TL'dir

Başvuru bitti!

Bartın Belediyesi tarafından bu sene 22.’si düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı. Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi’ne posta ve kargo yoluyla ya da şahsen elden teslim edilerek yapılabilecek.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Temalı Şiir/Mektup Yarışması

Son başvuru tarihi: 12 Temmuz 2019

Başvuru bitti!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi / VAYAP Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Şiir/Mektup Yarışması Yarışmaya Başvuru Şartları


Melih Cevdet Anday Roman Yarışması

Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2019

Toplam para ödülü: 3 Bin TL'dir

Başvuru bitti!

Deneme, Tiyatro, Roman ve Şiir dallarında özgün eserlerin yaratıcısı Melih Cevdet Anday artık bu türlerde verilecek ödüllerle de anılacak.Her yıl ayrı dalda verilecek ödülün türü 2019 yılında “ROMAN” olarak belirlendi.


Ermenek Kısa Film, Belgesel, Hikaye, Şiir ve Fotoğraf Yarışması

Son başvuru tarihi: 30 Temmuz 2019

Toplam para ödülü: 12 Bin TL'dir

Başvuru bitti!

Ermenek 24. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali Kısa Film Belgesel Hikâye, Şiir ve Fotoğraf Yarışma Şartnamesi


Türkiye Bilişim Dergisi 2019 Bilimkurgu Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi: 31 Ağustos 2019

Toplam para ödülü: 6 Bin TL'dir

Başvuru bitti!

TÜRKİYE BİLİŞİM DERGİSİ 2019 Bilimkurgu Öykü Yarışması SİZLERİ BİLİMKURGUNUN SÖZÜ OLMAYA DAVET EDİYORUZ…


Tuna Nehrine Öyküler

Son başvuru tarihi: 9 Eylül 2019

Başvuru bitti!

TUNA NEHRİNE ÖYKÜLER


Nevşehir Belediyesi Makale Yarışması

Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2019

Başvuru bitti!

Nevşehir Belediyesi’nden Genç Yazarlara Davet Nevşehir Belediyesi, gençleri yazmaya teşvik etmek ve genç yeteneklerin keşfi amacıyla yeni bir uygulama başlattı.


Köprü Dergisi 2020 Yılı Makale Yarışması

Son başvuru tarihi: 20 Mart 2020

Toplam para ödülü: 2500 TL'dir

Başvuru devam ediyor...

Risale-i Nur Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek olan “Köprü Dergisi 2020 Yılı Makale Yarışması” BÜTÜN gençleri, araştırmaya ve yazmaya davet ediyor. Yeni Asya bünyesinde hizmet eden Risale-i Nur Enstitüsü, “Köprü Dergisi 2020 Yılı Makale Yarışması” ile gençleri, araştırmacıları ve yazar adaylarını okumaya ve analitik düşünmeye çağırıyor. Bu seneki yarışmanın konusu: “İslâmî Hizmet Metodları” katılmak isteyenler Köprü Dergisi’nin Yaz 1998, 63. sayısını inceleyerek ve sair kaynaklardan da istifade ederek yeni bir makale yazacaklar.


İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması

Son başvuru tarihi: 30 Kasım 2019

Toplam para ödülü: 50 Bin TL'dir

Başvuru bitti!

İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması