10. Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması Sonuçları

Özel Rota Eğitim Kurumlarının on birinci yılında, onuncusunu düzenlediğimiz ve yazmaya gönül vermiş gençlerin bizleri cesaretlendirdiği “Ülke Geneli Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması” ödülleri 20 Mayıs Cuma günü, anlamlı bir törenle sahiplerini buldu.

Rota Eğitim Kurumları Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün üzerinde büyük bir itinayla çalıştığı “Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması”na oldukça güzel bir katılım sağlandı. 50 farklı ilden gönderilen 776 eser değerlendirilmeye alındı.

5 ve 6. Sınıflar Masal Dalında 147 eser 7 ve 8.sınıflar Öykü Dalında 93 eser Lise Öykü Dalında 129 eser Lise Şiir Dalında 407 eser değerlendirildi.

Yazar ve şairlerden oluşan seçici kurul değerlendirmeyi tamamladı. Seçici kurulumuzda bulunan değerli yazarlarımız: Masal ve 7-8.Sınıf Öykü Dalı Seçici Kurulu; Hanzade SERVİ, Mavisel YENER, Nursel ÇETİN Öykü Seçici Kurulu; Eşref KARADAĞ, Özlem KILINÇARSLAN Vicdan EFE Şiir Seçici Kurulu; Yunus Bekir YURDAKUL, Muzaffer KALE’ye ve katılım gösteren tüm öğrencilere teşekkür ederiz.

11.Düş Günlüğü’nde görüşmek dileğiyle…

Yarışmanın Kazananları: 5 ve 6. Sınıflar Masal Dalı:

  • Birincilik: Beril Abamor - Özel IRmak Okulları / İSTANBUL
  • İkincilik: Affan Efe Şencan - Merkez Atatürk Ortaokulu / İZMİR
  • Üçüncülük: Azra Aktaş - İstek Özel Acıbadem Ortaokulu / İSTANBUL
  • 10.Yıl Özel Ödülü: Azra Amet - Özel Bahçeşehir Yenidoğu Ortaokulu / İSTANBUL
  • Seçici Kurul Özel Ödülü: Nil Su Şen - Halil İnalcık Bilsem / BURSA

7 ve 8. Sınıflar Öykü Dalı:

  • Birincilik: Ömer Alp Danış - VKV Koç Özel Ortaokulu / İSTANBUL
  • İkincilik: Elif Yılmaz - Özel Darüşşafaka Eğitim Kurumları / İSTANBUL
  • Üçüncülük: Metehan Barak - Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulu / ÇANAKKALE
  • 10.Yıl Özel Ödülü: Yağmur Akay- DEÜ 75.Yıl Ortaokulu / İZMİR
  • Seçici Kurul Özel Ödülü: Zeliha Üstündağ - Büyükbaca Ortaokulu / ISPARTA

Lise Öykü Dalı:

  • Birincilik: Nur Duru Cengiz - Özel Ege Lisesi / İZMİR
  • İkincilik: Nil Güven - FMV Özel Ayazağa Işık Fen Lisesi / İSTANBUL
  • Üçüncülük: Mirata Deva - İDV Özel Bilkent Lisesi / ANKARA
  • 10.Yıl Özel Ödülü: Kübra Caner - Torbalı Sema Karhan Anadolu Lisesi / İZMİR
  • Seçici Kurul Özel Ödülü: Ayşe Gökkaya - Anamur Anadolu Lisesi / MERSİN

Lise şiir Dalı:

  • Birincilik: Gizem Selbi - Şehit Mustafa Sezgin Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi / KAYSERİ
  • İkincilik: Muhammed Akın - Adana Erkek Anadolu Lisesi / ADANA
  • Üçüncülük: Mehlika Gökdeniz - Torbalı Sema Karhan Anadolu Lisesi / İZMİR
  • 10.Yıl Özel Ödülü: Beyza Yorulmaz - Uğur Okulları Yalova Kampüsü / YALOVA
  • Seçici Kurul Özel Ödülü: Yasemin Denizeri - Sevinç Koleji / İZMİR
10. Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması Sonuçları