Öğretmen Yarışmaları


Öğretmenler Günü Anı Yarışması

Van Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla öğretmenlere özel Anı Yarışması düzenliyor.

Pandemide Öğretmen Olmak Anı Yarışması

Çanakkale Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Pandemide Öğretmen Olmak konulu bir Anı Yarışması düzenliyor.

2021 Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması

Yahşiyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Salgın Döneminde Öğretmen Olmak 2021 Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenliyor

Öğretmenden Öğretmenine Gönülden Mektup Yarışması

Bağcılar Belediyesi, Gönül Bağı Platformu olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü Mektup Yarışması düzenliyor.

Ata’ya Özlem Konulu Şiir Okuma Yarışması

Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ata’ya Özlem Konulu Şiir Okuma Yarışması düzenliyor

Hasan Ali Yücel Kısa Öykü Yarışması

2020 Hasan Ali Yücel Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması’nın teması “Yuva” olarak belirlenmiş olup “Yuva” teması ekseninde yazılacak bütün öyküler yarışma kapsamında kabul edilecektir.

Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

İstanbul’u Okuyorum Projesi kapsamında Ömer Seyfettin’in vefatının 100. yılı münasebetiyle Ömer Seyfettin anısına Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlenecektir.


Bir Hayata Dokunmak Deneme Yarışması

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ”Bir Hayata Dokunmak” konulu Deneme yarışması düzenliyor.


Öğretmenler Arası Anı Yarışması

Yarışmanın Amacı: Öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünün yükselmesine katkı sağlayacak, birlik ve beraberliğini pekiştirmek, moral ve motivasyonlarını artırmak, öğretmenlik mesleğinin kamuoyuna daha iyi tanıtılmasını sağlamasıyla öğretmenlerin eğitim öğretim ile ilgili yaşanmışlıklarının meslek yaşamlarındaki önemini çizmek, öğretmenlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, gelecek kuşaklara ve diğer öğretmenlere aktarılmasını sağlamak.


İyiki Öğretmenim Resim, Şiir, Anı, Fotoğraf Yarışması

Yarışmanın Amaçları: Türk Milli Eğitim Sistemi’nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda ve Yapılandırmacı bir anlayışla yeniden geliştirilen “Öğretim Programlarına uygun olarak öğretmenlerin resim, şiir, edebiyat (anı) ve fotoğraf sanatına olan ilgilerini öne çıkarma fikrinden hareketle aşağıdaki amaçlar hedeflenmektedir: -Öğretmenlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, estetik duyum ve beğenilerini geliştirmek, -Öğretmenlik mesleğinin toplumun geleceği üzerindeki etkilerine dikkat çekmek, -Öğretmenlerin duygu ve düşüncelerini çeşitli sanat çalışmaları aracılığı ile sergileyebilmeleri için ortam sağlamak, -Toplumların bilişsel, sosyal, kişisel gelişimlerinde öğretmenin önemini; öğretmenlerin ürettikleri resim, şiir, anı, fotoğraflar yoluyla aktarmak


2019 Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması

Türk edebiyatının önemli eserleri yıllar boyunca öğretmen yazarlar tarafından verilmiştir. Mehmet Âkif’ten Refik Halid’e, Necip Fazıl’dan Tanpınar’a, Yahya Kemal’den Çamlıbel’e, Halide Edip’ten Gülten Dayıoğlu’na edebiyata önemli eserler kazandıran isimler, aynı zamanda öğretmendir ve edebiyatın sesi okullardan yükselmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı, bu geleneğin devamını sağlamak ve okullarımızdaki suskun kalemlerin sesini duyurmak için, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlemiştir.