Güncel Senaryo Yarışmaları 2019

Bu sayfada ülkemizde düzenlenen senaryo yarışması, kayıtları bulunmaktadır. Bu senaryo yarışmalarının bazılarında para ödülü bulunmaktadır. Aşağıda gösterilen senaryo yarışmaları 2019 ve 2020 yılında yapılacak olan yarışmaları göstermektedir.


ÖGDER 9. Kısa Film Senaryo Yarışması

Son başvuru tarihi: 16 Mayıs 2020

Toplam para ödülü: 12 Bin TL'dir

Katılım Şekli: Elden/Kurye/Posta
Kısıtlar: Her yaştan yarışmacı başvurabilir
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Konu ve Amaç:
ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Merkezi Tanıtma Komisyonu Başkanlığı tarafından Kısa Film Senaryo Yarışması düzenlenmiştir. Yarışma, sinema dünyasına başta ‘IRKÇILIK’ olmak üzere ‘Ayrımcılık’, ’Ötekileştirme’ gibi konularda senaryolar kazandırmayı ve senaryo yazarlarını desteklemeyi amaçlamaktadır. Irkçılık, ötekileştirme ve ayrımcılık gibi konularla ilgili kısa film senaryoları drama tarzında yazılabilir.


Sufisin Ulusal Uzun Metraj Film Senaryo Yarışması

Son başvuru tarihi: 1 Nisan 2020

Toplam para ödülü: 30 Bin TL'dir

Katılım Şekli: Posta/Kargo
Kısıtlar: Her yaştan yarışmacı başvurabilir
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Amaç: Sinemanın başlangıç noktası olan filmin içeriğini oluşturan fikir, bizim festivalimizin ana omurgasını oluşturmaktadır. Festivalimizin ismini taşıyan Sûfi sinema film içeriklerinin, fikri belli bir bakış açısına göre senaryolaştıran sinema emektarlarının geçen yıl olduğu gibi bu yılda desteklenmesi amaçlanmaktadır. En iyi yönetmenin, en iyi yapımcının, en iyi görüntü yönetmenin seçildiği festivallerden farklı olarak senaristin bakış açısını ödüllendirme yoluna gitmektedir. Özellikle teknolojik gelişmelerin çağ atladığı şimdiki zamanda asıl değerin öz olduğunu, anlam olduğunu tüm dünyaya anlatma çabasında olan Sûfisin, Uzun Metraj Sinema Filmi Senaryo yarışması düzenlemeyi amaçlamaktadır.


Geleneksel Öykü, Deneme ve Kısa Film Senaryo Yarışması

Son başvuru tarihi: 30 Aralık 2019

Toplam para ödülü: 9 Bin 750 TL'dir

Katılım Şekli: E-Posta
Kısıtlar: Her yaştan yarışmacı başvurabilir
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Geleneksel Öykü, Deneme ve Kısa Film Senaryo Yarışması 📃Konu: “Erzurum’da Yaşamak” 🛄Son Teslim: 30 Aralık 2019 🎉Sonuçların Açıklanması: 30 Ocak 2020 Yarışmaya sen de katıl: yarisma@atauni.edu.tr


Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması

Son başvuru tarihi: 17 Ocak 2020

Toplam para ödülü: 22 Bin 500 TL'dir

Katılım Şekli: Posta/Kargo/Elden
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Baba Sahne, oyun yazarlarımızı teşvik ederek, kendine özgü bir yapı ve dil üreten, yaşadığımız çağa tanıklık eden yeni oyunların çoğalması, tiyatro oyunu repertuvarının gelişmesi ve zenginleşmesi adına Oyun Yazma Yarışması düzenleyecektir.