hayvanat bahçesi macerası

Özel Okullar 15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 17 Aralık 2021

✍️ Yarışmanın konusu: 15 Temmuz Şehitleri

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Okul Müdürlükleri

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Tüm özel lise öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Özel Okullar 15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışması

Özel Okullar 15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışması

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri 2021 Strateji Belgesi doğrultusunda Genel Müdürlüğümüzce Türkiye geneli özel liselerde Özel Okullar 15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışması düzenlenmiştir.

 • Özel Okullar 15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışmasına katılan öğrenciler; 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Etkinlikleri 2021 Strateji Belgesinde belirlenen yurt içinde öne çıkarılacak söylemleri dikkate alarak mektuplarını yazacaklardır.
 • Özel Okullar 15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışmasının hedef kitlesi, özel lise (Anadolu, Fen, Mesleki ve Teknik Anadolu… vb) öğrencileridir.
 • Katılımcılar Ek-1’deki Katılımcı Başvuru Formuna göre istenen bilgileri dolduracaklar ve okullarına teslim edeceklerdir. Ayrıca katılımcı bilgileri ve veli imzası ile birlikte eser adı, okul koordinatör öğretmen adı, okul adı, il/ilçe bilgileri de başvuru formunda yer almalıdır.
 • Yarışmaya katılan mektupların daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve yayınlanmamış olması zorunludur.
 • Yarışmaya gönderilecek mektupların ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacaktır. Eserlerin arka yüzüne bu kılavuzda yer alan Ek-1 Başvuru Etiketi yapıştırılacaktır.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir. Her öğrenci yarışmaya yalnız bir eserle katılabilecektir.
 • Eserler üzerinde taşıma, paketleme ve teslim öncesi herhangi bir nedenle oluşabilecek zararlardan, posta teslim gecikmelerinden Millî Eğitim Bakanlığı veya Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü sorumlu tutulamaz.
 • Bu kılavuzda belirlenen şartları taşımayan, arka yüzünde etiket olmayan, tahrip olmuş veya ilgili birime teslim tarihinden sonra ulaşan eserlerin başvurusu kabul edilmeyecektir.
 • Yarışmaya katılacak orijinal eserler katılımcılar tarafından okul idaresine teslim edilecektir. Eserleri teslim alan birimler (okul, ilçe millî eğitim müdürlüğü ve il millî eğitim müdürlüğü) eserlerin güvenliğinden ve muhafazasından sorumlu olacaktır.
 • Yarışmaya katılan mektuplar karalama, silme, katlama yapılmamış, A-4 boyutunda çizgisiz beyaz kağıda, mavi dolma veya tükenmez kalemle en fazla bir sayfa olacak şekilde yazılmış olmalıdır.
 • Yarışmaya katılacak mektubun en az 8 MP (Mega Piksel) ve HD (High Density) özelliği olan bir dijital kamera ile çekilmiş 3 MB (Mega Byte) büyüklükte fotoğrafının okullara teslim edilmesi gerekmektedir.

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası