hayvanat bahçesi macerası

Ümraniye Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde bu yıl 16.sı düzenlenen; sanat ve edebiyat dünyasında marka hâline gelen Geleneksel Hikaye ve Şiir Yarışmaları sonuçlandı.

Geleneksel Yağlı Boya Resim Yarışması sonuçları ise, tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu koronavirüs salgınının olumsuz koşulları nedeniyle jürinin bir araya gelmesi mümkün olmadığından ileri bir tarihte değerlendirmek üzere ertelendi. Elverişli koşulların oluşması halinde, ilk fırsatta resim jürisinin toplanarak sonuçların belirlemesiyle birlikte, kazananlar internet sitesinden duyurulacak. Hikâye ve şiir yarışmalarında başvuru ve değerlendirmeler tamamıyla internet üzerinden yapıldığı için salgının olumsuz koşulları, jüri değerlendirmelerinde etkili olmamıştır.

Her yıl düzenlediği yarışmalarla sanat ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler ve eserler kazandıran Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 16.sı gerçekleştirilen Geleneksel Hikâye ve Şiir yarışmaları sona erdi. Yetenek sahibi kişilerin eserlerinin kültür ve sanat dünyasına kazandırılması açısından büyük öneme sahip yarışmalara, ülkemiz edebiyat ve sanat çevrelerinin yanı sıra yurt dışından da katılımlar gerçekleşti. Bu yıl hikâye yarışmasına 2 bin 218 adet hikâye, şiir yarışmasına ise 8 bin 673 adet şiir gönderildi. Alanında uzman bir sanatçı ve akademisyen kadronun seçici kurulunda bulunduğu yarışmalarda, uzun süren değerlendirmeler sonunda dereceye giren eserler belli oldu.

Yarışmaların ödül töreni bilgisi ise, ileriki günlerde internet sitesinden duyurulacak olup, ayrıca katılımcılara mesaj olarak gönderilecektir.

Ümraniye Belediyesi “Serbest” Konulu 16. Geleneksel Hikâye Yarışması Sonuçları

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen, “Serbest” konulu 16. Geleneksel Hikâye Yarışması Seçici Kurulu, yaptığı değerlendirmede, 1. 2. ve 3. olan eserleri ve 10 mansiyon eseri belirledi.

Yarışma sonucunda isimleri belirtilen katılımcıların eserlerine ödül ve mansiyonların verilmesine oy birliği ile karar verildi.

No ADI-SOYADI HİKÂYENİN ADI DERECE
1 ALİM AKCA İSTANBULLU BİRİNCİLİK
2 NECLA ZORLU KAŞIKÇATAL İKİNCİLİK
3 TUBA DERE UZAKLARA GİDEN HÜKÜMDAR ÜÇÜNCÜLÜK
1 ERSİN YILMAZ İHMAL EDİLMİŞ BOŞLUK MANSİYON
2 BURCU KÖPRÜLÜOĞLU ŞEHRE SEVDA DEĞİNCE MANSİYON
3 ABDÜLKADİR USLU ASİYE’NİN EKMEĞİ MANSİYON
4 DİNÇER BATIRBEK YILANCI BABA MANSİYON
5 İNCİ MİNA VAROL MANSİYON
6 TOLGAY HİÇYILMAZ SABİHA MANSİYON
7 ERCAN KAYGAS HATÇE KADININ HAHALARI MANSİYON
8 ADEM ESEN PALYAÇO MANSİYON
9 MERT ŞÖLEN MADENDE MANSİYON
10 MURATHAN ÇARBOĞA KAYIP HAYALİN PEŞİNDE MANSİYON

Ümraniye Belediyesi “Serbest” Konulu 16. Geleneksel Şiir Yarışması Sonuçları

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen, “Serbest” konulu 16. Geleneksel Şiir Yarışması Seçici Kurulu, yaptığı değerlendirmede, 1. 2. ve 3. olan eserleri ve 10 mansiyon eseri belirledi.

Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, isimleri belirtilen katılımcıların ismi geçen eserlerine ödül ve mansiyon verilmesine oy birliği ile karar verildi.

No ADI-SOYADI ŞİİRİN ADI DERECE
1 YASİN MORTAŞ KAN ÇERAĞI BİRİNCİLİK
2 MİMAR SİNAN ALBAYRAK ANKARA İKİNCİLİK
3 MUSTAFA DOĞAN KİME AĞLASAM CAİZ ÜÇÜNCÜLÜK
1 EMRE GENÇ DERVİŞE AŞK ÖĞÜDÜ MANSİYON
2 ÖMER KESER ORTADOĞU MEZMURLARI MANSİYON
3 ZÜLEYHA (ÖZBAY) BİLGİÇ SEVDALAR DA BİR DEPREMDİR AZİZE MANSİYON
4 ARİF BİLGİN KOZASINI ÖRMÜŞ, FUZULÎ YAZMIŞ MANSİYON
5 MUSTAFA KEÇECİ BEN ÇOCUKKEN MANSİYON
6 ORHAN BİRCAN SAVAŞIN ÇOCUKLARI MANSİYON
7 RİFAT ARAZ FİLİSTİN’İN, KAN AĞLAYAN GÜLLERİ!.. MANSİYON
8 ARİF ODABAŞ AŞKIN İSTANBUL HALİ MANSİYON
9 İLKNUR KURUHALİL MEMLEKETİM MANSİYON
10 HÜSEYİN UZEL KUDRET ÇİÇEĞİ MANSİYON
16. Ümraniye Belediyesi Hikaye, Şiir Yarışması Sonuçları
hayvanat bahçesi macerası