hayvanat bahçesi macerası

20. İTK Ulusal Resim Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 22 Nisan 2022

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Posta, Kargo

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerinde kayıtlı Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri (yabancı uyruklu öğrenciler de dâhil) katılabilirler.

🏢 Düzenleyen: İzmir Özel Türk Koleji

Yarışma başvurusu bitti!

20. İTK Ulusal Resim Yarışması

20. İTK Ulusal Resim Yarışması

İzmir Özel Türk Koleji üniversite öğrencileri için 20. İTK Ulusal Resim Yarışması düzenliyor.

 1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 2. Yarışmaya katılım gönüllülük esasına dayanır.
 3. Yarışmaya katılan eser sahipleri şartnameyi kabul etmiş sayılır.
 4. Yarışmaya gönderilecek olan eserlerde, tuval üzerine yağlıboya, akrilik veya benzeri teknikler kullanılacaktır; Özgün Baskı ve Enstalasyon eserler dâhil değildir.
 5. Resim çalışmalarının kısa kenarları 50 cm.’den küçük, uzun kenarları 250 cm.’den büyük olmayacaktır.
 6. Her yarışmacı, yarışmaya 3 adet eserle katılabilir.
 7. Yarışmaya katılan resimlerin, daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almamış katılmamış olması gerekmektedir.
 8. Yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün sol alt köşesinde tablo-1 de yer alan etikete yer verilecektir. Etiketsiz eserler kabul edilmeyecektir.
 9. YARIŞMA FORMLARI EKSİKSİZ DOLDURULACAKTIR.
 10. Yarışma şartnamesine uymayan (farklı ölçülerde yapılmış, henüz kurumamış, taşıma sırasında hasar görmüş, sergilemeye hazır olmayan v.b.) eserler DEĞERLENDİRME DIŞI bırakılacaktır.
 11. Seçici Kurul gerekli gördüğü takdirde, yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı iptal edebilir.
 12. Yarışma takvimine uyulmadan teslim edilen veya posta yolu ile gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 13. Yarışmacıların https://ozelturkkoleji.com/sayfa/20-itk-resim-yarismasi.html sayfasındaki formu doldurarak, pdf çıktısını eserin arkasına yapıştırması ve eserleri İTK adresine göndermesi gerekmektedir. (Ad-soyad, doğum tarihi, okul adı, okul adresleri ve okul telefonlarını eksiksiz olarak yazmak zorundadırlar.)
 14. Yarışmaya katılacak resimler; madde 13’de yer alan linkten doldurulacağı “Yarışmacı Katılım Formu” ile birlikte, elden ya da posta/kargo yoluyla Mithatpaşa Cad. No:687-689 Köprü -Konak İZMİR adresine teslim edilecektir.
 15. Yarışmaya katılacak eserler, paketlenerek/zarflanarak en son 22 Nisan 2022 tarihinde mesai saati bitimine kadar İzmir Özel Türk Koleji’ne teslim edilmelidir. Postada oluşabilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 16. Kargo ile gönderilen eserlerde “Sayın Tuğçe Kutlu dikkatine” notu konulması gereklidir
 17. İzmir Özel Türk Koleji’ne yöneltilecek her tür talep ve itiraz, yarışmanın sonuçlanması tarihinden itibaren bir ay içerisinde İzmir Özel Türk Koleji, Görsel Sanatlar Bölüm Başkanlığı Mithatpaşa Cad. No.687-689 Köprü- Konak İZMİR adresine iadeli taahhütlü mektup yoluyla gönderilmesi halinde işleme alınır ve 7 iş günü içerisinde değerlendirme yapılır.. Mektupta, yarışmaya katılım tarihi, eksiksiz iletişim bilgileri ve talep veya itiraz konusu açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Bunun dışında yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
 18. Jüri üyelerinin verdiği puanlara, itiraz edilemez ve puanlar değiştirilemez.
 19. Katılımcılara yarışmaya katıldıklarına dair Katılım Belgesi verilecektir.
 20. Yapıtların sergilenmesi ve taşınması sırasında gereken özen gösterilecekse de yapıtların görebileceği hasardan İzmir Özel Türk Koleji hiçbir şekilde sorumlu değildir. Arzu edenler, eserlerinin değer bedeli üzerinden özel sigorta şirketine sigorta ettirebilirler. Bunun gerçekleşmesi halinde bilgilendirme amacı ile İzmir Özel Türk Koleji’ne sigorta şirketinin adını ve yapıtla ilgili kontratın bir kopyasını ulaştırmaları gerekmektedir.

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası