hayvanat bahçesi macerası

Ödüllü Kitap Okuma Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 31 Mart 2023

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Aksaray’daki okullarda okuyan öğrenciler katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Aksaray Hayra Doğru Derneği

Yarışma başvurusu bitti!

Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

Aksaray Hayra Doğru Derneği Ödüllü Kitap Okuma Yarışması düzenliyor.

Aksaray Hayra Doğru Derneği, çocukları kitap okumaya sevk etmek ve eğitimde fırsat eşitliğine destek olmak amacıyla “Kitap Okuma Yarışması” düzenliyor. Her ay iki okulda düzenlenecek yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dernek yetkilileri, “Günümüzde giderek azalan kitap okuma alışkanlığını tekrar kazandırmak için yarışma düzenliyoruz. Tablet ve telefon kullanımının artmasıyla çocuklarımız iyiden iyiye kitaptan koptular. Bizlerde ödüllü yarışma düzenleyerek çocuklarımızı kitap okumaya teşvik etmeyi planlıyoruz. Ayrıca durumu zayıf öğrencilere de sponsorumuzun destekleriyle kurs verilecek. Böylece eğitimde fırsat eşitliğine de vurgu yapıyoruz. Giderek zorlaşan ekonomik koşullarda çocuklarımızın eğitimde eşit imkânlara sahip olması gerektiğine inanıyoruz.

Yarışma 16 Ocak pazartesi günü, ilk olarak Helvadere Selma Aksoy İlkokulu ve Aksaray Çekiçler İlkokulu’nda başlayacak. Dereceye giren ilk üç öğrenciye Karadal Amerikan Dil kursundan ücretsiz İngilizce kursu, 4’üncü, 5’inci ve 6’ıncı öğrencilere tablet, 7, 8, 9 ve 10’uncu öğrencilere akıllı saat hediye edilecek. Ayrıca mansiyon ödülü adı altında 20 öğrencimize yine İngilizce kursu indirim kuponu hediye edilecek. Başlattığımız bu eğitim seferberliğinin çığ gibi büyüyeceğini umuyoruz” dedi.


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası