hayvanat bahçesi macerası

29. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 3 Ekim 2023

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 12 Bin 500 TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel 18 yaş üstü tüm fotoğrafçılar katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD)

Yarışma başvurusu bitti!

29. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması

29. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 29. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Yarışmaya katılım ücretlidir. Katılım ücreti ve ücretin yatırılacağı hesap numarası Madde 13’ te belirtilmiştir.
 • Yarışma; AFAD Yönetim Kurulu Üyeleri, yarışma sekretaryası, Seçici Kurul üyeleri ve TFSF Yarışma Temsilcisi ile birinci dereceden yakınları dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel 18 yaş üstü tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır. Yarışma herkese açıktır, ancak eğer düzenleyici bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit ederse başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir. Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
 • Konu serbesttir. Ancak yarışmacılar, her bölüme konu ve/veya teknik bakımdan birbiriyle uyumlu 3 (üç) fotoğraftan oluşan seri ile katılabilecektir. Katılımcı yarışma için fotoğraflarını TFSF sitesine yükledikten sonra, Madde 8 de indirme bağlantısı verilen “Katılım Formu” nu doldurularak afadyarisma@gmail.com adresine göndereceklerdir. Katılım formu göndermeyen katılımcıların fotoğrafları değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:

 • Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf yükleme sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderim (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
 • Katılımcılar fotoğraflarını TFSF sistemine yükledikten sonra BURADAN indirecekleri veya şartnamenin sonunda yer alan “Katılım Formu”nu afadyarisma@gmail.com adresine mail olarak göndereceklerdir.
 • Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi http://www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.
 • İlgili yarışmaya fotoğrafları yükleyebilmek için önce siteye üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır. Aktivasyon linki için e-postanın gelen klasörü veya spam ya da gereksiz klasörü kontrol edilmeli, link içeren e-postanın ulaşmaması halinde bu linke tıklanarak yeniden kod talep edilmelidir.
 • Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanacaklardır. Şifrenin unutulması halinde şifremi unuttum linkinden yeni şifre oluşturulabilir.
 • Yarışmaya katılacak fotoğraf(lar), 72-300 DPI çözünürlükte JPG/JPEG formatında kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir. Aksi durumda veya EXIF bilgilerinin bozulmuş olması durumunda, sistem fotoğraf(lar)ın yüklenmesine izin vermeyecektir.
 • Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
 • Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
 • Fotoğraflar sisteme yüklenirken açılan formda her fotoğraf için “Fotoğraf Adı”, “Çekildiği Yer” ve “Çekildiği Tarih” bilgisi ilgili alanlara yazılmalıdır. Bu bilgiler katılımcının beyanı olarak esas alınır. Yanlış beyan kural ihlali sayılır.

29. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Her iki kategori için;

 • Başarı Ödülü (5 Adet): 1.250 TL

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası