hayvanat bahçesi macerası

Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 21 Ocak 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 13 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Başka Bir Tarım Mümkün

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışma ulusal ölçekte olup herkese açıktır

Yarışma başvurusu bitti!

Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması

Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması

Başka Bir Tarım Mümkün vizyonundan doğan İzmir Tarımı Stratejisini, İzmir’den başlayarak tüm Türkiye’de yeni ve farklı bir tarım ekonomisi inşa etme projesi olarak tanımlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretim faaliyetlerinin teşvik edilmesine yönelik yürüttüğü yerel kalkınma projeleriyle kır kent dayanışmasına önemli katkılar sunmakta, özellikle de kent kırsalında güçlü bir tarım kültürünün yaratılmasına yönelik önemli destekler sağlamaktadır.

 • Yarışmaya en fazla 5 karikatürle katılınabilir.
 • Yarışmacılar, karikatürlerini verilen mail adresine yollarken ad ve soyadları ile iletişim bilgilerini (kesin ve açık mektup adresi, telefon numarası ve e-posta adresini) yazmalıdır.
 • T.C. vatandaşı olmak. 18 yaşından küçük yarışmacılar; yasal velilerinin yarışma şartlarını kabul ettiğine dair (EK-1) bir kağıda yazıp, imzalarını eklemeli, kağıdın fotoğrafını çekip karikatürlerle beraber göndermelidir.
 • Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. İzmir Büyükşehir Belediyesi katılımcıların karikatürleriyle ilgili izinleri ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Yarışmaya katılan eserler, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli müdürlükler tarafından hazırlanacak olan çeşitli tanıtım materyallerinde (broşür, sergi, bilboard, durak raket, takvim, tv, afiş vb.) eser sahibinin ismi kullanılarak yayınlanabilecektir. Eser sahibi yayınlanan eserlerle ile ilgili olarak hiç bir koşulda telif talep edemez ve yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.
 • Yarışmada ilk üç dereceyi (Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ) kazananların tek kişilik ulaşım (otobüs ile şehirler arası ve şehir içi transferleri) yemek ve konaklama masrafları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır.İlk üç dereceyi kazanan yarışmacıların beraberinde getirmek istedikleri kişilerin her türlü masrafları ise kendilerine ait olacaktır. Diğer kazananlar ödül törenine katılmak isterlerse (Mansiyon, Teşvik Ödülü) sadece konaklama ve yemek giderleri karşılanacak, ulaşım ücretleri kendilerine ait olacaktır. Diğer yandan Mansiyon, Teşvik Ödülü kazanan yarışmacıların beraberinde getirmek istedikleri kişilerinde her türlü masrafları (Ulaşım, konaklama, yemek vb.) kendilerine ait olacaktır.
 • Dünyada ve Türkiye’de yaşanan COVID-19 sürecinde istenmeyen, sağlıksız ve riskli sonuçlar ortaya çıkması durumunda ödül töreni iptal edilebilir. Bu durum ödül kazananlara önceden bildirilir ve daha sonra herhangi bir hak iddia edilemez. Ödül töreni yapılırsa gelenlerden COVID-19 salgını ile ilgili herhangi bir risk olup olmadığını güvenli şekilde öğrenmeye yarayan HES Kodu, aşı kartı, PCR testi mutlaka istenecektir. Ödül kazandığı halde törene katılamayanlar veya törenin iptali durumunda, kazandıkları para ödülleri Banka havalesi, IBAN no ile kendilerine, yaşı tutmayanların ise aynı soyadlı aile büyüğünün Banka havalesi, IBAN’nosuna gönderilecektir.
 • Yarışmaya katılan karikatürlerden seçici kurul tarafından sergilenmeye değer görülenler çeşitli şehirlerde festivallerde sergilenecektir. Eserlerden bir albüm yapılması halinde albümde yer alan karikatürlerin sahiplerine bu albümden 1‘er tane gönderilecektir.
 • Yarışmaya, yarışmanın Seçici Kurul Üyeleri (asil - yedek) ile 1. dereceden akrabaları, resmi ortakları, yardımcıları,çalışanları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları katılamaz

Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması Ödülleri

 • Birinciye; 4.000,00 TL
 • İkinciye; 3.000,00 TL
 • Üçüncüye; 2.000,00 TL
 • 3 Adet Mansiyon Ödülü; 1.000,00 TL
 • 2 Adet Genç Teşvik Ödülü (13-17 yaş arası) : 500,00 TL

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası