hayvanat bahçesi macerası

Kadına Şiddete Hayır Karikatür Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 8 Şubat 2023

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden/Kargo/Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: T.C. Vatandaşı olan Van İli ve İlçelerinde ikamet eden amatör, profesyonel tüm karikatürcüler katılabilir.

🏢 Düzenleyen: İpekyolu Belediyesi

Yarışma başvurusu bitti!

Kadına Şiddete Hayır Karikatür Yarışması

Kadına Şiddete Hayır Karikatür Yarışması

İpekyolu Belediyesi Kadına Şiddete Hayır Karikatür Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Yarışma yerel ölçekte düzenlenmiş olup; T.C. Vatandaşı olan Van İli ve İlçelerinde ikamet eden amatör, profesyonel tüm karikatürcüler katılım gösterebilirler.
 • Seçici Kurul üyeleri ve bu Üyelerin birinci derece yakınları ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeli yarışmaya katılamazlar. Bu durumun sonradan öğrenilmesi durumunda şayet ödül alınmış ise, ödülün iadesi ve yapılan giderler talep edilecektir.
 • Çizim tekniği serbesttir, renkli veya siyah beyaz ve yazısız olmalıdır. Karikatürler çizim programları aracı ile yapılmış ise (en az 300dpi çözünürlük) bilgisayar çıktısı olarak alınabilir. Çizim orijinal olarak gönderilecek ya da elden teslim edilecek ise uygun bir zarf içinde, tüm karikatürlerin arka yüzünde, en alt köşesinde kendi el yazısı ile mavi kalemle yazılmış (Karikatür görseline zarar vermeyecek şekilde) çizerin Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No ile imzasının (ıslak imza) olması gerekmektedir.
 • Gönderilecek karikatürler daha önce hiçbir ulusal ve uluslararası yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu, kopyalandığını tespit ettiği karikatürler değerlendirilmeyecek ve diskalifiye edilecektir. Bu ve benzer durumda her türlü olası tartışmalar, çalıntı ve benzer iddialar ile telif gibi hususlarda sorumlusu ve muhatabı tümüyle karikatüre imza eden ve gönderen katılımcı olacaktır.
 • Karikatür boyutları en büyük A3 kâğıt ebadı (42 x 29,7) cm veya en küçük A4 kâğıt ebadı ( 21 x 29,7 cm ) olmalı ve herhangi bir zemine yapıştırılmamalı ve kesinlikle katlanmamalıdır. Ayrıca aynı kâğıt üzerine bir karikatürden fazla ve arka yüzde başka karikatür olmayacak olup, her kâğıtta tek karikatür olacaktır.
 • Katılımcılar, karikatürleriyle birlikte kimlik bilgilerini içeren formu doldurup göndermeli ya da elden teslim etmelidir.
 • Yarışmacılar en fazla üç (3) adet karikatür gönderebilirler.3 adetten fazla gönderilen karikatürler değerlendirilmeyecektir
 • Eserin gönderileceği veya teslim edilecek zarfın üzerine: “KADINA ŞİDDETE HAYIR” konulu T.C. İpekyolu Belediyesi Van İli Karikatür Yarışması 2023” yazısı ile katılımcının adı ve soyadı yazılarak, belirtilen adrese en geç 8 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA günü mesai bitimine kadar gönderilmelidir ya da elden teslim edilmelidir.
 • Katılımcılar, eserlerini yalnızca İpekyolu Belediyesinin belirlemiş olduğu adrese gönderecekler veya teslim edeceklerdir. İadeli taahhütlü posta veya kargo ile gönderileceği gibi elden aynı adrese tutanak karşılığı teslim edilebilir. İadeli taahhütlü posta veya kargo ile müracaatlarda, ilan edilen teslim süresi için son gün; Karikatür içeren zarfın postaya verildiği değil, idare ’ye ulaştığı tarih kabul edilecek olup bu tarih 8 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA günü mesai saatini geçmeyecektir. Postadaki veya teslimdeki gecikmelerden kesinlikle İpekyolu Belediyesi sorumlu olmayacaktır. Bu adrese gönderilmeyen veya teslim edilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Elden teslim edecek olan katılımcılar son teslim tarihi günün mesai saati bitimine kadar İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne (Hafiziye Mah. Kazım Karabekir Bulvarı Serdar 2. Sokak No: 3 İpekyolu/VAN ) adresindeki ilgili birime teslim edeceklerdir.

Kadına Şiddete Hayır Karikatür Yarışması Ödülleri

 • Birinci: Notebook Bilgisayar
 • İkinci: Tablet Bilgisayar
 • Üçüncü: Akıllı Saat
 • Mansiyon Ödülü (5 Adet): Çizim Seti

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası