hayvanat bahçesi macerası

Koronaya Karşı Şiir Okuma Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Nisan 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Ekrem Şama şiirleri okunabilir

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Sosyal Medya

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Koronaya Karşı Şiir Okuma Yarışması

Koronavirüs önleme mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Evde kal çağrısı yapmakta. AGD Evde kal sloganıyla bir süredir evlerinde sosyal izalasyona giren vatandaşlarımız İçin AGD genel merkezi sosyal medya üzerinden mini konserler vermektedir. Agd genel merkezinin tüm il ve ilçelere örnek olan çalışmaları, Agd teşkilatlarını hareketlendirdi.

Her devrin ve her neslin önünde yeni biçimler ve yeni araçlarla islamın mesajlarını yayma görevi inancında olan ve “iman varsa imkan vardır. “ şiarıyla çalışan Milli Görüş Mensubu Anadolu Gençlik Derneği Eyyubiye Temsilciliği bu kapsamda #Evdekal çağrısı süresi boyunca sosyal medya üzerinden çeşitli çalışmalar yapma kararı aldı.

#Evdekal çağrısına destek vermek ve çalışmalarını devam ettirmek amacıyla AGD-MGV Eyyubiye temsilciliği #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyada ödüllü şiir seslendirme yarışması düzenliyor. Şiir seslendirme yarışması #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyada 30 Nisana kadar devam edecek. Şiir seslendirme yarışmasına özelde Eyyübiye gençliği genelde Tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşları katılabilecek.

Şiir seslendirme yarşması videolu olması şeklinde düzenlenmiş. Buna göre videonun içeriği şu şekilde olması istenmektedir.

Katılımcıların ad-soyad, memleket (öğrenci ise okul ve sınıfını) ifade etmesi ile beraber, kimin hangi şiirini okuduğunu ifade etmesi ve şiiri seslendirmesi şeklindedir.

Yarışma için üç şairimiz belirlendi Mehmet Akif Ersoy Necip Fazıl kısakürek Ekrem Şama Şairlerinin şiirleri ile sınırlı tutuldu.

Bu çerçevede çekilen şiir seslendirme videoları #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyaya yüklenmesi beklenmektedir.

#AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyaya yüklenen şiir seslendirme videoları komisyon tarafından değerlendirilecek. İlk beşe giren şiir seslendirmeleri sosyal medyada anket yöntemiyle birinci olanı belirlenecek.


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası