hayvanat bahçesi macerası

Şanlıurfa Kurtuluşu Resim Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Mayıs 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Urfa'nın Kurtuluşu

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Şanlıurfa ilinde ikamet eden veya Şanlıurfalı olup il dışında ikamet edenler

Yarışma başvurusu bitti!

Şanlıurfa Kurtuluşu Resim Yarışması

Amaç:
Yarışmanın temel amacı, Urfa Kurtuluşu konulu eserleri ortaya çıkarmak, teşvik etmek, ödüllendirmek, yayınlamak, tanıtmak, bilinç oluşturmak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Covit19 Pandemi salgınına karşın alınan tedbirler çerçevesinde evde kalan vatandaşlarımızın sosyal ve edebi bir metin oluşturmasını sağlamak, müracaatlarını ve eserlerini www.sanliurfa.bel.tr web adresimizden veya Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde bir yıla sari olarak gerçekleştireceğimiz “Kurtuluşunun 100. Yılında Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali” etkinliklerimizin web sitesi olan www.tarihinsanliyuzu.com adresinden online almak, idaremizin belirlediği uzamanlar kurulunda değerlendirmek, derecelendirmek, ödüllendirmek, yayınlamak ve tanıtmaktır.

Kimler Katılabilir?
Web ortamında düzenlenen bu yarışmaya başta Şanlıurfa ilinde ikamet eden veya Şanlıurfalı olup il dışında ikamet edenler iletişim adresi olarak Şanlıurfa’da bir akrabasının adresini gösterenler katılabileceklerdir.

Resim Yarışması Kuralları ve Yapılma Şekli

Yarışmacılar; resmin konusunu Urfa’nın Kurtuluşu olarak belirlemek ve resim kurallarına göre yazmak zorundadır. Eserler 35*50 ebatlında olacaktır. Yağlı boya, sulu boya, kuru boya, pastel boya, guaj boya gibi her türlü resim tekniği, serbest çalışma ve her türlü resim malzemesi kullanılabilir. Uygun ışık ortamında ve pikseli yüksek bir makine ile (Fotoğraf makinesi veya cep telefonu kamerası vasıtasıyla) tam cepheden çekilerek ve çekilen fotoğraf üzerinde oynama yapılmadan sisteme yüklenecektir. Bu çalışmaların orijinalini ayrıca Korona virüs Covit_19 Pandemi salgınına karşın alınan tedbirler kalktıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğüne teslim edilecektir. Eserler www.sanliurfa.bel.tr veya www.tarihinsanliyuzu.com web adresine kendi müracaatına ait sayfaya online olarak dosya halinde yüklenecektir. Son müracaat tarihine kadar müracaat bilgileri, bilgileri ve dosyalar yarışmacı tarafından güncellenebilecektir.

Kanuni Haklar:

 1. 5846 sayılı yasa gereği, ödül alsın veya almasın yarışmaya gönderilen tüm eserlerin her türlü telif ve kullanım hakları bedelsiz olarak yarışmayı düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait olacaktır. Eser sahibi de Büyükşehir Belediyemizin Resim Yarışmasına katıldığını ve aldığı dereceyi belirtmek kaydı ile kullanım hakkına sahiptir.
 2. Eserlerin kullanımından doğabilecek 2’inci ve ya 3’üncü kişilerin telif vb. hakkı yarışmacıya aittir, idare sorumluk kabul etmeyecektir.
 3. Kurallara ve şartlara uymayan eserleri değerlendirme kurulu dereceye girse bile son anda gerekçesini göstererek tek taraflı iptal etme hakkına sahiptir.

Yarışma Takvimi:

 1. 15 Nisan - 15 Mayıs 2020 tarihleri arasında eserlerin sisteme yüklenmesi,
 2. 15 Haziran 2020 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan değerlendirme kurulunun değerlendirmelerini yapması,
 3. 26 Haziran 2020 tarihinde dereceye giren katılımcılar http://www.sanliurfa.bel.tr/ ve http://tarihinsanliyuzu.com/ adresinden ilan edilmesi.
 4. Ödül törenin yapılması (tarihi ve içeriği idarece belirlenecektir) belirlenecek tarihte yapılması ve ödüllerin teslimi.

Ödüller:

 • Birinciye Birer Yarım Altın
 • İkinciye Birer Çeyrek Altın
 • Üçüncüye Birer Gram Altın
 • Mansiyona Birer Plaket ve Kitap Set Not: Yarışma 06-14; 14-20; 20 ve üzeri 3 yaş kategorisinde yapılacaktır
  İletişim
  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü
  TEL: 0 414 - 214 07 00 GSM: 0 530 505 63 11
  urfakutuphane@gmail.com

Başvuru Linki


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası