hayvanat bahçesi macerası

20. Şefik Bursalı Resim Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 14 Nisan 2023

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

Yarışma başvurusu bitti!

20. Şefik Bursalı Resim Yarışması

20. Şefik Bursalı Resim Yarışması

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü 20. Şefik Bursalı Resim Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • 20.Şefik Bursalı Resim Yarışması; yarışmanın Seçici Kurul Üyeleri ile Seçici Kurul Üyeleri’nin birinci derece yakınları dışında, Bakanlıgımız merkez ve taşra örgütü çalışanları dâhil, yarışmanın son başvuru günü itibariyle 18 (onsekiz) yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.
 • Yarışma başvurusu; çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir.
 • Katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta ve yeni yaklaşımlar önermekte serbesttirler.
 • Her katılımcı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş bir (1 adet) eseri ile katılabilir.
 • Başvuru eserinin, daha önce herhangi bir yarışmalı sergiye (sosyal medya, youtube v.b platformlarda düzenlenen yarışmalar da dâhil) katılmış olduğunun tespiti halinde ilgili eserin adaylığı/başvurusu derhal iptal edilecektir. Ayrıca esere ait görseller belge niteliği taşıyacağından çevrimiçi (online) yapılacak başvuruda görsellerde herhangi bir düzenleme yapılmamalı, görseller ile eserin aslı uyumlu olmalıdır. Bu hususların ödül kazanıldıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülü (yasal faizi ile) ve başarı/sergileme/katılım belgesini iade ile mükellef olacaktır.
 • Katılımcılar, eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.
 • Başvuru eserinin kısa kenarı en az 60 cm, uzun kenarı ise en fazla 200 cm olmalıdır.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen sergi mekânına teslim edilen eser ile yarışma başvurusunda esere ilişkin verilen bilgilerin uyuşmazlığının tespiti halinde eser sergi dışı bırakılır ve eser sahibinin kazanımları iptal edilir. Eser sahibi şayet kazanmışsa, kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) iade eder.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerekli gördüğü takdirde, yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı iptal edebilir.
 • 20.Şefik Bursalı Resim Yarışması ile ilgili tüm güncellemeler ve bilgilendirmeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitelerinde (https://guzelsanatlar.ktb.gov.tr ve/veya https://gorselsanat.ktb.gov.tr) aktif olarak duyurulur. Eseri ödüle ve sergilemeye değer bulunan katılımcılara, lüzumlu hallerde, başvuru sisteminde belirttikleri e-posta adresine gönderilen iletiler ve ekleriyle gerekli bilgilendirmeler yapılır. Katılımcıların, başvuru sisteminde belirttikleri e-posta adresleri, yasal tebligat adresi olarak kabul edilir. Katılımcıların, çevrimiçi (online) başvuru sistemine giriş yaptıktan sonra e-posta ile https://guzelsanatlar.gov.tr ve/veya https://gorselsanat.ktb.gov.tr adreslerini günlük olarak takip ettikleri kabul edilir.

20. Şefik Bursalı Resim Yarışması Ödülleri

 • 5 Adet Başarı Ödülü 15 Bin Türk Lirası
 • Sergilenmeye Değer Görülecek Her Bir Eser İçin Ayrı Ayrı 2 Bin Türk Lirası

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası