7.Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’nde şiir dalında Bahtiyar Kaymak’ın “Patron”; öykü dalında Üzeyir Karahasanoğlu’nun “Geçmişi Beklemek” başlıklı dosyası ödüle değer görüldü.

Sennur Sezer Emek – Direniş Şiir ve Öykü Yarışması’nın yedincisinin sonuçları açıklandı. Şiir dalında Bahtiyar Kaymak’ın “Patron”; öykü dalında Üzeyir Karahasanoğlu’nun “Geçmişi Beklemek” başlıklı dosyası ödüle değer görüldü. Şiir dalında Jüri Özel Ödülü “91 ’kışı” dosyasıyla İrfan Temel’e verildi.

Ödül töreni Sennur Sezer’in doğum günü olan 12 Haziran’da yapılacak. Birinci seçilen dosyalar Manos Kitap tarafından okurla buluşturulacak.

Yarışmanın düzenleyicileri DİSK/Gıda-İş ve Manos Kitap tarafından yapılan ortak açıklamada “Bir kez daha emek vererek hazırlamış oldukları dosyaları gönderen katılımcılara ve gelen dosyaları emek vererek titiz bir çabayla inceleyen, verilen emekleri karşılıksız bırakmayan jüri üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yıl ve yıllarda yine Sennur Sezer anısına sürecek olan bu ödülleri aynı titizlik ve heyecanla devam ettireceğiz” denildi.

Bu yıl öykü dalında jüri üyeleri; Adnan Özyalçıner, Ayşegül Tözeren, Nalan Barbarosoğlu, Sibel Öz ve Ahmet Tulgar’dan; şiir dalında jüri üyeleri A. Hicri İzgören, Orhan Alkaya, Nalan Çelik, Gülce Başer ve C. Betül Dünder’den oluştu.

Ödül töreniyle ilgili bilgiler daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri Yarışma Sonuçları

Şiir:

  • Bahtiyar Kaymak / Bahtiyar
  • jüri Özel Ödülü: İrfan Temel / 91 ’kışı

Öykü:

  • Üzeyir Karahasanoğlu / Geçmişi Beklemek
Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri Yarışma Sonuçları