hayvanat bahçesi macerası

Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 24 Mart 2023

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 2022 Güz dönemi için Türkiye ve KKTC’de bulunan tüm üniversitelerin mimarlık bölümlerinde lisans öğrenimi gören öğrenciler katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Gerflor Türkiye

Yarışma başvurusu bitti!

Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışması

Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışması

Gerflor Türkiye Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Yarışma, Gerflor Türkiye tarafından, 2022 Güz dönemi için Türkiye ve KKTC’de bulunan tüm üniversitelerin mimarlık bölümlerinde lisans öğrenimi gören öğrencilere açıktır.
 • Yarışmaya katılacak olan proje, mimarlık diploma projesinin bir önceki döneminde teslim edilen, geçer not almış proje olmalıdır.
 • Finale kalan projeler, öğrencilerin kayıtlı olduğu üniversite ile görüşülerek proje yürütücüleri tarafından teyit edilecektir.
 • Mimarlık lisans eğitimlerinin son senesinde bulunan öğrenciler, mezuniyet projesi öncesinde hazırladıkları son mimari proje çalışmasını yarışmanın web sitesinde ve duyurularında yer alan formatta teslim ederek yarışmaya başvurabileceklerdir.
 • Projeler A1 boyutunda (594 x 841 mm), en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF ve JPEG formatlarında (300 dpi çözünürlükte), öğrencinin tercih edeceği ölçek 2 ve sunum tekniği kullanılarak hazırlanır. Paftalara ek olarak, animasyon veya kısa bir film (max. 60 sn.) de teslim edilebilir.
 • Her proje 5 rakamdan oluşan bir rumuzla tanımlanır. Paftaların sağ üst köşesinde 5 rakamlı rumuz bulunmalıdır. Ek olarak teslim edilen belgelerde, sadece söz konusu rumuz kullanılır, bunun dışında proje sahiplerinin kimliğini ve bağlı bulunduğu üniversiteyi belli eden herhangi bir işaret bulunmaz. Paftalarda yer alabilecek QR kodlar vb. ile oluşturulan bağlantılarda (Youtube kanalı vb.), proje sahibinin kimlik bilgilerinin açığa çıkmaması için anonim hesapların kullanılması önerilir. Aksi takdirde proje, yarışma dışı bırakılır.

Teslim Şekli:

 • Öğrencii, dijital olarak hazırladığı proje pafta ve belgelerini ‘soft copy’ en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF ve JPEG formatlarında (300 dpi çözünürlükte), www.geleceginezeminyarat.com web sitesinde ilgili bölüme, son teslim tarihi olan 24.03.2023, saat 23:59’a kadar yüklemek zorundadır. Daha sonra yapılan yüklemeler, sistem izin verse dahi, değerlendirme dışında kalacaktır.
 • Projenin yüklenmesi, aşağıdaki aşamalar halinde ve her aşama belgeleri için dosya adı rumuz rakamlarından oluşan birer dosya içinde dijital olarak gerçekleştirilmelidir. Proje yüklemesi, belgelerin tümü üzerinde sadece rumuz yazılarak PDF ya da JPEG formatında yapılmalıdır. Maksimum yükleme boyutu, videolar için 60 saniye süre ve 50 MB, video harici paftaların her biri için 10 MB ile sınırlıdır. Tüm dosyaların şartlara uygun olacak şekilde bir WeTransfer linki ile iletilmesi rica olunur.
 • Proje son teslim tarihinden sonra sistem veri yüklemesine kapatılacaktır. Son gün yükleme konusunda yoğunluk yaşanabileceği göz önüne alınarak, projelerin yüklenememe riskine karşı önceden yüklenmesi önerilir.
 • Öğrenciinin kimlik bilgileri tek bir dosya halinde yarışma raportörlüğüne aşağıdaki belgeleri içerecek şekilde (taranarak) seda.tuzcu@dezinti.com adresine teslim edilmelidir.
  • Öğrenciinin isim, adres, elektronik posta ve telefon bilgileri
  • Öğrencii belgesi

Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışması Ödülleri

 • Yarışmaya katılım hakkı kazanmış projelerin değerlendirilmesi sonucunda; 1. seçilen projenin sahibi, jüri üyelerinden Mimar Serter Karataban ile birlikte oluşturacakları bir gezi rotası seyahat bursu, finale kalan diğer 3 projenin sahipleri ise Lyon ve Gerflor fabrika gezisi ile ödüllendirilecektir.

 • Seyahat bursu kazanan öğrencinin gezisi, Avrupa ülkelerini kapsayacak şekilde kurgulanacak olup, jüri ve yarışmayı kazanan mimar adayı ile birlikte rota ve seyahat takvimi oluşturulacaktır. Kazanan aday, seyahat sonrasında seyahatin detaylarını içeren görsel ve yazılı seyahatname hazırlamakla yükümlüdür. Gerekli görüldüğü takdirde sponsor aracılığı ile mansiyon ödülleri verilebilir.

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası