hayvanat bahçesi macerası

18. Akbank Kısa Film Festivali Kısa Film Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 24 Aralık 2021

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 80 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

18. Akbank Kısa Film Festivali Kısa Film Yarışması

18. Akbank Kısa Film Festivali Kısa Film Yarışması

 1. Kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlar yarışmaya katılabilir.
 2. Yarışmalar ulusal ve uluslararası olmak üzere iki kategoride yapılmaktadır.
 3. Ulusal yarışmaya T.C. uyruklu herkes katılabilir. (Akbank çalışanları yarışmaya katılamaz.)
 4. Uluslararası yarışmaya yabancı veya T.C. uyruklu herkes katılabilir. (Akbank çalışanları yarışmaya katılamaz.)
 5. Süresi 30 dakikayı aşmayan filmler başvuru yapabilir.
 6. 1 Ocak 2021 den itibaren hazırlanmış olan filmler başvuru yapabilir. Akbank Kısa Film Festivali dışındaki ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılmış olmak ya da bu yarışmalardan ödül almış olmak katılmaya engel değildir.
 7. Festivale katılmak isteyenler, online başvuru formunu Akbank Sanat’ın web sayfasından doldurarak başvurularını yapabilirler.
 8. Birden fazla filmle yarışmaya katılmak serbesttir.
 9. Festivale gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek ticari amaç̧ gözetmeksizin Akbank Sanat etkinliklerinde yer alması ve “Akbank Kısa Film Festivali Üniversitelerde” etkinliğinde gösterilmesi yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır. Buna ek olarak, festivalin tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo ve internet) gösterilebilir.
 10. Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir. Ön seçici kurul bir filmi yarışma dışı seçki olan “perspektif” bölümüne önerebilir.
 11. Ön elemeyi geçmiş filmler festival kapsamında oluşturulacak programda izleyiciyle buluşacaktır.
 12. Tüm gösterimler filmonline.akbanksanat.com web sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.
 13. Festivalin son başvuru tarihi 24 Aralık 2021’dir.
 14. Katılımcılar en geç bu tarihe kadar aşağıdaki belgeleri iletisim@akbankkisafilmfestivali.com adresine, konu bölümüne filmin ve yönetmenin adını yazarak göndermelidir:
  • www.akbankkisafilmfestivali.com adresinden doldurulmuş online başvuru formunun print edildikten sonra ıslak imzalı olarak taranmış kopyası
  • Filmin İngilizce altyazılı, şifreli Vimeo veya Youtube özel izleme linki
 15. “En İyi Film” ödülünü alan eserlerin sahipleri Akbank Sanat tarafından ulusal kategoride 40.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 USD ile ödüllendirilecektir. 16- Ön elemeyi geçen filmler için gereken festival gösterim kopyaları, eser sahipleri tarafından dijital video (MOV (QuickTime) veya HD H264 formatında hazırlanmalı ve festival komitesine ulaştırılmalıdır. 17- Katılan filmler festival sonrası iade edilmez. 18- Ulusal ve uluslararası yarışmada, filmlerin İngilizce altyazıları tamamlanmış ve filmin üzerine yazılmış olarak teslim edilmesi mecburidir. Ulusal yarışmada, orijinal dili Türkçe olmayan filmlerin, Türkçe ve İngilizce altyazıları tamamlanmış ve filmin üzerine yazılmış olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 19- Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Katılımcılar, filmlere ilişkin telif hakları konusunda 3.kişiler tarafından herhangi bir iddiada bulunulması halinde Akbank T.A.Ş. ve Akbank Sanat’ın herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını gayrikabili rücu kabul ve taahhüt ederler. 20- Festival sırasında yapılacak ana jüri toplantısında kesin sonuçlar belirlenecek ve festival ödül töreninde açıklanacaktır. 21- 18.Akbank Kısa Film Festivali’nde ödül alan filmler, festival tarihinden 1 yıl sonra Akbank Sanat YouTube hesabı üzerinden “Akbank Kısa Film Kanalı”nda 2 yıl süreyle, sadece Türkiye sınırlarında erişime açık olacak şekilde gösterilecektir. 22- Yarışma katılım koşulları, bu madde dahil olmak üzere yirmi iki (22) maddeden oluşmaktadır.

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası