hayvanat bahçesi macerası

Terakki Vakfı Okulları 21. Şiir Festivali


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 5 Mart 2021

✍️ Yarışmanın konusu: Kaos

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İstanbul ilindeki tüm devlet ve özel okullar düzeyinde öğrenim gören lise öğrencilerine açıktır.

Yarışma başvurusu bitti!

Terakki Vakfı Okulları 21. Şiir Festivali

Terakki Vakfı Okulları 21. Şiir Festivali 2021

Terakki Vakfı Okulları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün İstanbul ili lise ve diğer okullardaki gençlerin şiir algılarını ve sevgilerini geliştirmek, onları şiir yazmaya ve okumaya teşvik etmek, şiirle hayatları arasında bir bağ kurmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği Sözcüklerle Dans Şiir Festivali’nin 21.sini bu yıl “Kaos” temasıyla düzenliyor. 21.Şiir Festivalimizin bünyesinde tematik koşullu Terakki Lisesi ve Liseler Arası Şiir Yarışması için öğrencilerin gönderecekleri şiirlerin teslim edilmesi gereken tarih aralığı, 25 Şubat – 5 Mart 2021. (Başvuru adresi: Terakki Vakfı Okulları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Dilekoz@terakki.org.tr)

Gönderilen bu şiirler ise seçici kurulda yer alan, şiir sanatı konusunda uzman isimler Altay Öktem, A. Ertan Mısırlı, Cenk Gündoğdu, Turgay Fişekçi ve Elif Sofya tarafından değerlendirilecek.

Yarışmaya başvuran tüm eserler arasında seçici kurulumuz, ilk üçe giren öğrencilerimize ödüller verecek. Ayrıca her yıl olduğu gibi Terakki Vakfı tarafından yarışmaya katılan öğrencilerin şiirleri kitap halinde basılacak ve tüm katılımcılara dağıtılacak.

Başvuru Adresi: Terakki Vakfı Okulları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Dilekoz@terakki.org.tr


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası