hayvanat bahçesi macerası

23 Nisan Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 12 Nisan 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İlkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!


Meb 23 Nisan Öykü Yarışması, Serbest Konulu Hikaye Yarışması Dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19j salgım nedeniyle ülkemizde de tedbirler alınmış, bu kapsamda İlgi Makam Olur’unda da belirtildiği üzerc Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında Nisan 2020 tarihleri arasında uygulanacak olan ikinci ara tatilin 16-20 Mart 2020 tarihleri arasında uygulanması, 23 Mart 2020 tarihi itibariyle eğitim ve öğretime uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilmesine karar verilmiştir.
Buna göre ilkokul ve ortaokul öğrencileri için 23 Mart 2020 tarihi İtibariyle Bakanlığımız Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT üzerinden hazırlanan uzaktan eğitime yönelik çalışmalar başlatılmıştır. Yapılan çalışmalar kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram19nın 100. yılı dolayısıyla duyurusu EBA TV üzerinden de yapılan ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında serbest konulu, öğrencilerin hayallerini içeren öykü yazma çağrısı yapılmıştır. Öğrenciler tarafından yazılan öyküler en geç 12 Nisan 2020 tarihine kadar elektronik posta veya telefon aracılığıyla öğretmenlere ulaştırılacaktır.
Öğretmenlere ulaştırılan eserler okul müdürlükleri tarafından 13 Nisan 2020 tarihine kadar İl Ar-Ge birilitlcrinc iletilecektir. İl Ar-Ge birimleri tarafından belirlenen eserler 15 Nisan 2020 tarihine kadar tanitim@meb.gov.tr posta adresine gönderilecektir.
Gönderilen eserler arasından Bakanlık Komisyonu tarafından belirlenecek 100 eser 23 Nisansın 100. Yılı dolayısıyla oluşturulacak öykü kitabında yer alacaktır.
23 Nisan’ın 100. Yılı dolayısıyla yapılan öykü yazma çağrısına yönelik iş ve işlemlerin İl millî eğitim müdürlükleri tarafından herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermeden ivedilikle duyurulması önem arz etmektedir.


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası