hayvanat bahçesi macerası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 4.sü yapılan hikaye yarışmasının sonuçları açıklandı.

Yarışmada birinciliği Yılkıdan Uyanmış Demir Atlar adlı hikayesi ile Hakan Unutmaz kazandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi örnek şehircilik hizmetlerinin yanı sıra, kültürel faaliyetler yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda her yıl geleneksel olarak düzenlenen hikaye yarışmasının kazananları belli oldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen hikaye yarışmasına 1200 hikaye katıldı. Yarışmanın sonucu için bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya yarışmanın jürisinde bulunan Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atabey Kılıç, Prof Dr. Mehmet Narlı, Hikayeci Yazar Necip Tosun, Hikayeci Yazar Cemal Şakar, Hikayeci Yazar Güray Süngü, Hikayeci Yazar Abdullah Harmancı, Hikayeci Yazar Nurkal Kumsuz, Hikayeci Yazar Hüdaverdi Aydoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü katıldı.

Yarışmaya gönderilen 1200 hikaye ön jüri tarafından titizlikle değerlendirildikten sonra seçici kurul tarafından sayıları 45’e indirildi.

  1. Yılkıdan Uyanmış Demir Atlar, Hakan Unutmaz
  2. Leylekler Bu Yıl Da Gelmedi, Aysel Kaymaz
  3. Odalarda, Ahmet Hakan Karataş

Mansiyon ödüllerinin sahipleri:

  • İmsak Vakti, Caner Çaylak
  • Alışıyoruz, Deniz Longa
  • Kelebekler Ölmesin, Adalet İldeniz Sezer kazanmıştır
Kayseri Belediyesi Hikaye Yarışması Sonuçları
hayvanat bahçesi macerası