hayvanat bahçesi macerası

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Mektup Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 21 Nisan 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 850 TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Anneme Mektup

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve resmî ortaokul öğrencilerinin tamamını kapsamaktadır.

🏢 Düzenleyen: 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu

Yarışma başvurusu bitti!

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Mektup Yarışması

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Mektup Yarışması

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu ‘Anneme Mektup’ konulu Mektup Yarışması düzenliyor.

Yarışmaya Katılım Koşulları:

 1. Etkinlik çevrimiçi olarak yapılacaktır.
 2. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve resmi ortaokul öğrencilerinin tamamı ücretsiz ve gönüllülük esasına göre etkinliğe katılabilirler.
 3. Mektuplar, şartnamede yer alan tarihler içerisinde elektronik ortamdan mektup19mayisiho@gmail.com mail adresine göndereceklerdir.
 4. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında başvuran okullar, öğrencilerinden ekte yer alan açık rıza onayını almaları gerekmektedir. Bu durumdan doğabilecek herhangi bir durumdan kurumumuz sorumlu değildir.
 5. Yarışma ile ilgili soru ve önerilerinizi 506 110 57 26 numaralı telefona bildirebilirsiniz.
 6. Başvuruların en geç 21 Nisan 2022 tarihine kadar yukarıda verilen e-posta adresine gönderilmiş olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelecek başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme sonucu dereceye giren ilk 3 (üç) mektup ödüllendirilecektir.
 7. Mektuplar çizgisiz A4 kâğıdına sayfa düzenine dikkat edilerek mavi renkli tükenmez/dolma/pilot vb. kalemle ve el yazısıyla yazılmalıdır. Kâğıdın arka yüzleri boş kalacaktır. Sayfa sayısı sınırlaması yoktur. Bilgisayar vb. ortamlarda yazılıp çıktısı alınarak gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Görme engelli ve/veya yazı yazmasında engel olan öğrencilerin yasal velileri öğrenciye ait eseri bilgisayar ortamından yazıp dosya halinde gönderebilir. Bu durumda olan öğrencinin engel bilgisi de gönderilecek dosyaya eklenmelidir. Aksi halde öğrencinin eseri değerlendirmeye alınmayacaktır.
 8. Mektupların Anneler Gününün anlam ve önemine uygun olması önemlidir. Konu dışı mektuplar ile daha önce kullanılmış, herhangi bir ortamda yayımlanmış, ödül almış mektuplar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 9. Elektronik posta ile mektupları gönderen okul ve öğrenciler yarışmaya ait katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.
 10. Yapılacak etkinliklere ait giderler 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Okul-Aile birliği tarafından karşılanacaktır.
 11. Etkinlik dâhilinde mektupların değerlendirmesi Yarışma Değerlendirme Kurulunda görevli 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri tarafından yapılacaktır.
 12. İtirazlar 2-6 Mayıs 2022 tarihleri arasında 764004@meb.k12.tr adresine e – posta yoluyla öğrencinin okulu tarafından 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokuluna yapılacaktır.

Mektup Yarışması Ödülleri

 • Birincilik Ödülü 450 Türk Lirası
 • İkincilik Ödülü 250 Türk Lirası
 • Üçüncülük Ödülü 150 Türk Lirası

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası