hayvanat bahçesi macerası

Sivas Kongresi 100. Yıl Şiir Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 20 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 10 Bin TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: Sivas Kongresinin 100. Yılı

Yarışma başvurusu bitti!

Sivas Kongresi 100. Yıl Şiir Yarışması

Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği koordinesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Ozanların Dilinden-Şairlerin Kaleminden Sivas Kongresi’nin 100. Yılı’ konulu şiir yarışması düzenlenecek.

Ülke genelinde düzenlenen yarışma 30 Nisan-20 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler ise www.sivaskulturturizm.gov.tr adresindeki formu doldurup şiirlerini Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ya da iktm58@kulturturizm.gov.tr adresine ulaştıracak.

Her yarışmacının bir şiir ile müracaat edebileceği şiir yarışmasında Milli Mücadele ruhuna uygun olmayan şiirler yarışmadan elenecek. Herkesin katılabileceği şiir yarışmasında şiirler 7,8,11,14,15 ve 16 heceli olacak. 20 dörtlükten fazla olmaması gereken şiirlerin, daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması da gerekiyor.

  1. yılın şiir yarışması sonuçları ise 28 Haziran 2019 Cuma günü Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün web sayfasından duyurulacak. Yarışmada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye ise 2 bin TL ödül verilecek

Başvuru için


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası