hayvanat bahçesi macerası

22. Hasan Bayri Şiir Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 27 Eylül 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 2 Bin 400 TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

Yarışma başvurusu bitti!


Bartın Belediyesi tarafından bu sene 22.’si düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı. Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi’ne posta ve kargo yoluyla ya da şahsen elden teslim edilerek yapılabilecek.

Bartın Belediyesi 23. Kitap Fuarı kapsamında düzenlenecek olan 22. Hasan Bayrı Şiir Yarışması’na ait şartname şu şekilde:

  1. HASAN BAYRI ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Yarışma amatör-profesyonel herkese açıktır. Konu serbesttir. Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 yapıt ile katılabilirler. Yapıtlar daktilo ya da bilgisayar ile yazılmış olmalıdır. Her yapıt için ayrı rumuz kullanılacaktır. Rumuzlar en fazla 8 harften oluşacaktır.

Yapıtlar 6 kopya halinde bir zarfın içine konmalıdır. Yapıtların bulunduğu zarfın üzerine rumuzlar yazılacaktır. Ad-soyad, özgeçmiş, adres, telefon vb. bilgileri içeren ayrı bir zarf hazırlanacak, bu zarfın üzerinde ise yapıtların rumuzları yer alacaktır. Şiirlerin bulunduğu kâğıtlara isim, adres, telefon vb. bilgiler yazılmayacaktır. Sadece rumuz yazılacaktır.

Yarışmaya jüri üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamaz. Yarışma jürisi şu isimlerden oluşmaktadır:(*)

Çağın ÖZBİLGE Kevser ATAY Mehmet CİBELİK Mesut ŞENOL Şenel GÖKÇE (*) Seçici Kurul üyeleri alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Değerlendirme sonunda;

Birinci seçilen yapıt sahibine; 1.000,00.-TL. + Plaket İkinci seçilen yapıt sahibine; 800,00.-TL. + Plaket Üçüncü seçilen yapıt sahibine; 600,00.-TL. + Plaket 1 kişiye mansiyon Plaket verilecektir.

Yapıtların en geç 27 Eylül 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne elden veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir. E-Posta ve fax ile gönderilen şiirler yarışmaya kabul edilmemektedir.

Posta veya kargo ile gönderilen yapıtların gecikmesinden Bartın Belediyesi ve Fuar Komitesi sorumlu olmayacaktır.

Sonuçlar 14 Ekim 2019 Pazartesi tarihinde Bartın Belediyenin www.bartin.bel.tr isimli web sayfasında açıklanacak olup, dereceye girenlere ödülleri ise 23 Ekim 2019 tarihinde fuar programı kapsamında düzenlenen gecede verilecektir.

Dereceye giren fakat başka bir yapıttan alıntı olduğu sonradan tespit edilen yapıtların sahiplerine verilen ödül geri alınacaktır. Daha önce başka bir yarışmada ödül almış şiirler ile yarışmaya katılım söz konusu değildir.

Yarışmaya katılan herkes, yukarıdaki şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Hasan Bayrı Şiir Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi için: Emir Can SUCU (Bartın Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi) Telefon:03782270232-05307617119 Fax:03782274013 bartinbelediyesi@gmail.com / belediyebasinservisi@gmail.com

Başvuru için


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası