hayvanat bahçesi macerası

Türkiye Lise Öğrencileri Düşün Yaz Felsefi Deneme Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 10 Ocak 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Felsefe

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Web sitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Tüm lise öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!


Lise öğrencilerinin, Felsefenin temel sorunları hakkında düşünebilmelerini, Okuma, anlama ve yorumlayabilme becerisi kazanmalarını, Tutarlı düşünebilmelerini, Düşündüklerini temellendirebilmelerini, Felsefi bir dille, felsefe kavramlarını kullanarak yazı yazabilmelerini, Yaratıcı düşünme ve araştırma yeteneklerini geliştirebilmelerini, Kendilerini ve çevrelerini sorgulayabilmelerini, Konulara çok yönlü bakabilme tutumu kazanabilmelerini, Kendilerini ve çevrelerini anlama çabası içinde olmalarını, Felsefeyi yaşamı anlamlandırma çabasında kullanabilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yarışma, yıl boyunca süren 3 aşamadan oluşur. Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2020 Saat: 18.00

Birinci Aşama 10 Ocak 2020 Cuma Saat: 19.00-21.30 Öğrenciler bu tarih ve saatte www.dusunyaz.com adresine girerler. Kayıt yaptırıken bildirdikleri eposta adresi ve şifreleriyle yarışma sayfasına ulaşırlar. Saat tam 19.00 da web sayfasında 3 adet alıntı yayınlanır. Öğrenciler bu alıntılardan seçtikleri bir tanesi hakkında online olarak bir felsefi deneme yazısı yazarlar. Saat 21.30’a kadar yazdıklarını kaydederler, bu saatte sayfa kapanır. Yazı sistem havuzunda kaydedilir.

İkinci Aşama 13 Mart 2020 Cuma Saat: 19.00-21.30 Öğrenciler bu tarih ve saatte www.dusunyaz.com adresine girerler. Kayıt yaptırıken bildirdikleri eposta adresi ve şifreleriyle yarışma sayfasına ulaşırlar. Saat tam 19.00 da web sayfasında 3 adet alıntı yayınlanır. Öğrenciler bu alıntılardan seçtikleri bir tanesi hakkında online olarak bir felsefi deneme yazısı yazarlar. Saat 21.30’a kadar yazdıklarını kaydederler, bu saatte sayfa kapanır. Yazı sistem havuzunda kaydedilir.

Final Yarışması 30 Mayıs 2020 Cumartesi Saat:10.00-13.00 Öğrencinin 1. Aşamada aldığı puanın %40’ı, 2. Aşamadan aldığı puanın %60 alınır. Elde edilen puanla sıralama yapılır. Puan sıralamasına göre ilk 25 yazının sahipleri finale kalmış olurlar. Finalist öğrenciler İzmir Amerikan Koleji’nde final yarışmasına katılırlar. Yarışma okulda yine bilgisayar ortamında yapılır. Saat 10.00 da konular açıklanır ve öğrencilerin saat 13.00’e kadar yazmalarına olanak tanınır. Yazılar final jürisi tarafından değerlendirilir.
Öğrencinin final yarışmasında aldığı puanın % 70’i, ilk iki aşamada elde ettiği puan ortalamasının ise % 30’u alınarak yarışma sonuç notu belirlenir. Aynı gün saat 19.00’da sonuçlar açıklanır ve ödüller verilir.

Ödüller Felsefeciler Derneği İzmir Şubesi, Düşün-Yaz yarışmasında başarılı olan öğrencileri aşağıdaki gibi ödüllendirir. Birinciye, dizüstü bilgisayar, İkinciye, dizüstü bilgisayar, Üçüncüye, tablet, Dördüncüye, tablet Beşinciye, tablet Diğer finalistlere ise olanaklar ölçüsünde çeşitli hediyeler ve kitap ödülleri. Tüm katılımcılara teşekkür ve katılım belgesi.

Başvuru ve Detaylar İçin


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası