hayvanat bahçesi macerası

Çorlu Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 10 Şubat 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Çorlu

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Kargo ve E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışma herkese açıktır.

Yarışma başvurusu bitti!

Çorlu Öykü Yarışması

Amaç:
Toplumda kadın hakları konusunda farkındalık düzeyini yükseltmek, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek, konuyla ilgili yaklaşımları öykü aracılığıyla anlatmak. Yazmayı kendine uğraş edinenlerin  ‘Çorlu’ ya bakışı yansıtan hikâyelerini toplumla paylaşmalarına aracı olmak, genç ve yetişkinlerin çalışmalarını desteklemek, geleceğin yazarları olacak yeteneklerin keşfedilmesini sağlamaktır.

Konu:
Öykü yarışmasının ana teması ÇORLU’dur. Çorlu sokaklarında yaşanmış gerçek veya gerçek olmayan hikayelerden oluşan öyküler yarışmaya kabul edilecektir.

Organizasyon:
Öykü yarışması Çorlu Belediyesi tarafından organize edilerek yürütülmektedir.

Katılma Koşulları:

 • Yarışma herkese açıktır.
 • Yarışmacılar en fazla 2 öykü ile yarışmaya katılabilirler.
 • Öyküler daha önce basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.
 • Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 • Seçici kurulun yayınlamaya değer bulduğu öyküler kitap haline getirilir.
 • Başvuru sahibi yukardaki şartları kabul etmiş sayılır.

Yarışmaya Gönderilecek Eserde Aranacak Şartlar:

 1. Öykünün konusu ”ÇORLU” ile alakalı olmalıdır. Türkçe yazılmalıdır. Türk dilinin özgünlüğü korunarak 5.000 ile 15.000 karakter arasında yazılmış olmalıdır.
 2. Yarışmaya katılacak öyküler; normal A4 boyutunda, 12 punto, 1.5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 2 kopya halinde çıktı alınmalı, üzerinde isim yazmayan zarfa konularak teslim edilmelidir.
 3. Yarışmacılar yarışma ile ilgili başvuru formunu doldurup imzalayacaktır.
 4. Dosyanın sol üst köşesinde yarışmacının rumuzu yer almalıdır. Rumuz anlamlı veya anlam taşımayan sayı ve harflerden, 6 (Altı) karakterle oluşacak şekilde belirlenebilir. (Örnek: A22Y1Z – DRM292 gibi)
 5. Öz yaşam bilgisi kapalı bir zarfla dosyaya eklenmeli, öz yaşam times new roman, 12 punto 800 karakteri geçmemelidir.
 6. Yarışmacılar doldurdukları başvuru formunu adres ve isimlerin olmadığı bir zarfın içine koymalıdır.
 7. Yarışmaya gönderilen öyküler, değerlendirmeye alınsın ya da alınmasın, yazarlarına iade edilmeyecektir. Çorlu Belediyesi  bu öykülerden oluşan bir kitap hazırlama ve yayınlama hakkını da saklı tutar.
 8. Yarışmaya katılacak eserler 2 nüsha –ki tekrarla, üzerinde yazarına dair rumuzundan başka emare bulunmayan – ve başvuru formlu zarf, büyük bir zarf içinde aşağıdaki başvuru adresine kargo ile gönderilecektir.
 9. İstenilen tüm evrakların içinde olduğu zarf; ÇORLU BELEDİYESİ REŞADİYE MAHALLESİ SALİH OMURTAK CADDESİ NO: 139 ÇORLU TEKİRDAĞ  adresine kargo ile gönderilecektir.
 10. Yarışmacılar kargo ile gönderdikleri eserleri ayrıca strateji@corlu.bel.tr adresine pdf formatında gönderecektir. Gönderilen dosya ekine açıklama olarak yazılmış olan eserin rumuzu ve eserin ismi yazılacaktır.

Yarışma Takvimi:
Yarışma Başlangıç Tarihi  16.12.2019
Başvuru Bitiş Tarihi 10.02.2020
Sonuç Bildirimi 06.03.2020
Ödül Töreni Gecesi 10.03.2020

Ödüller:
Birinciye tablet İkinciye hediye çeki
Üçüncüye kulaklık

 • Yurt dışından katılanlar hariç ödülü hak eden kişi, ödülünü almak üzere Ödül Töreni’nde bizzat bulunmak zorundadır. Ödül Törenine; Yarışma Yürütme Kurulu’nun kabul edeceği bir mazereti olmaksızın katılmayan kişinin akçeli ve akçesiz hiçbir ödülü verilmez, ödül Çorlu Belediyesi uhdesinde kalır.

Özel Koşullar:
Yarışma başvuru belgesindeki imza sahibi, öykünün yasal sahibi olmalıdır. Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir. Telif Hakları; Tüm eserlerin telif hakkı eser sahiplerine ait olacaktır, ancak yarışmayı düzenleyen Çorlu Belediyesi, sahiplerinin isimlerini belirtmek koşulu ile dereceye giren öyküleri kitap haline getirip basabilir ve ücretsiz olarak dağıtabilir.

Jüri:
Vildan BALOĞLU
Emel SARIKURT
Ayşe Taşralı ERDOĞAN
Haluk ECEVİT

 • Ödül töreni gecesinin yapılacağı yer ve program bilgileri web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacak, ayrıca yarışmacıların mail adreslerine yollanacaktır.
 • Bu şartname yarışmaya başvuran kişiler tarafından kabul edilmiş sayılır.

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası