hayvanat bahçesi macerası

Benim Roman Kahramanım 2. Ulusal Deneme Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 20 Kasım 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 3 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Türk ve Dünya edebiyatından seçilen bir romanın okunup incelenmesi sonucu söz konusu romanın kahramanı ile ilgili bir deneme yazılması.

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Kendi okulunuz / E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Türkiye genelindeki sosyal bilimler liselerinde eğitim gören Hazırlık-9-10-11-12.sınıf öğrencileri katılacaktır.

Yarışma başvurusu bitti!

Benim Roman Kahramanım 2. Ulusal Deneme Yarışması

Deneme Yarışması Katılım Koşulları

 1. Yarışmaya Türkiye genelindeki sosyal bilimler liselerinde eğitim gören Hazırlık,9,10,11,12. sınıf öğrencileri katılabilir.
 2. Yarışmaya gönderilen yazılar herhangi yerde yayınlanmamış, sergilenmemiş ve herhangi bir ödül almamış olmalıdır.
 3. Yarışmaya gönderilecek eserler deneme yazı türünün ölçütlerine uygun ve özgün olmalıdır. Tür dışı eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.
 4. Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir(1) yazı ile katılabilir.
 5. Yarışmaya rumuzla katılım zorunludur.
 6. Yazılar Times New Roman 12 punto; 1,5 satır aralığı boşluk bırakılarak beş(5) sayfayı aşmayacak şekilde düzenlenecektir.
 7. Yazılara başlık atılmalı/ad verilmeli ve yalnızca rumuz eklenmelidir. Katılımcının adı-soyadı ve diğer gerekli bilgiler EK-1 formunda belirtilecektir.
 8. Okullar yarışmaya katılan öğrencilerin eserlerini okul komisyonlarında değerledirip ilk üçe seçilenleri, Ek-1 Formu ile birlikte belirtilen 20 Kasım 2020 tarihine kadar göndermelidir.
 9. Yarışmaya müracaatlar (Word formatında) m.baspinar@hotmail.com adresine e-posta yoluyla yapılacaktır. Başvuru sahibine alındı mesajı gönderilecektir.
 10. Siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.
 11. Yarışma sonuçları 07 Aralık 2020 tarihinde okul internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.
 12. Ödüller okulumuzda düzenlenecek programda verilecektir. Salgın nedeniyle tören düzenlenmeyecek olursa bu durum katılımcılarımıza duyurulacaktır. Töreni yaptığımız takdirde dereceye giren öğrencilerimizin ve kendisine refakat edecek velisinin yol masrafları kendilerine aittir. Misafirlerimizin bir gece konaklama masrafları kurumumuz tarafından karşılanacaktır.
 13. Yarışmacılar belirtilen ödüller dışında herhangi bir hak talep etmeyecektir.
 14. Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.

Deneme Yarışması Değerlendirme

 • Okul Değerlendirmesi Okul müdürünün başkanlığında oluşturulan en az üç (3) öğretmenden (En az 1 Türk Dili Edebiyatı meydana gelen komisyon tarafından yapılacak eleme sonucunda seçilen eser ya da eserlerin 20 Kasım 2020 tarihine kadar ilgili e-posta adresine (m.baspinar@hotmail.com) gönderilmesi gerekir.
 • Son Değerlendirme Yarışmaya gelen yazıların değerlendirmesi Roman Kahramanları dergisi tarafından oluşturulacak jüri tarafından yapılacaktır. 2019 yılında ilkini düzenlediğimiz yarışmada okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ön jüri sıfatıyla görev aldığından okulumuz öğrencileri yarışmaya dâhil olamamıştı. Bu yıl ön jüri feshedilmiş olup okulumuz öğrencilerinin de yarışmaya katılması uygun görülmüştür. Bu sebeple yarışmanın adil olması için jüri tamamıyla Roman Kahramanları dergisi tarafından oluşturulmuştur.
  Sonuçlar 07 Aralık 2020 tarihinde BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi okul internet sitesinde (http://bsbl.meb.k12.tr) ilan edilecektir.
  Ayrıca ilk üç eser dışında jürinin değer gördüğü, beğenilen yazılar Roman Kahramanları dergisinde yayımlanacaktır.

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası