hayvanat bahçesi macerası

Çukurova Öykü Yarışması 2024


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Ekim 2024

✍️ Yarışmanın konusu: Yalnızlık

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 18 yaşın üzerindeki herkes katılabilir

🏢 Düzenleyen: Çukurova Belediyesi

Yarışma başvurusu devam ediyor...

Çukurova Öykü Yarışması 2024

Çukurova Öykü Yarışması 2024

  1. Yarışma, 18 yaş üzeri, Türkçe yazabilen -amatör, profesyonel ayrımına gitmeksizin- herkese açıktır.
  2. Her yazar, yarışmaya yalnızca 1 öykü ile başvurabilir.
  3. Yarışmaya gönderilen öyküler, dijital ve basılı hiçbir alanda yayımlanmamışı herhangi bir ödül almamış olmalıdır Aksinin ispatı halinde kazanılmış tüm hakların iptali söz konusu olacaktır.
  4. Öyküler, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto, “115” satır aralığında yazılacaktır. Öyküler en fazla 7 sayfa olacaktır.
  5. Başvurular rumuzla yapılacaktır.
  6. Gönderilen elektronik postada ekli 2 dosya bulunacaktır. Birinci dosyada öykünüz, ikinci dosyada ise kısa özgeçmişiniz ile iletişim bilgileriniz yazılı olacaktır. Her iki dosya da yarışmacının rumuzuyla kayıt edilecelç birine özgeçmiş diğerine öykü adı eklenecektir. “RUMUZ - Özgeçmiş”/RUMUZ - Öykü adı’ şeklinde.
  7. Yarışmada dereceye girenler ve seçici kurulun yayımlanmaya değer gördüğü öyküler ortak bir kitapta toplanabilecek, yarışmaya öykü gönderenler bu şartı kabul etmiş sayılacaklardır. Kitapta öyküsü yer alan yazarlara 2 adet kitap gönderilecektir.
  8. Yarışmada dereceye girenlere, 2024 yılı içinı 17 Mayıs 2024 tarihli 2024/7 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesindeki Tasarruf Tedbirlerine (8.Madde) istinaden para ödülü verilemeyecek, yarışmacılar teşekkür plaketi ile ödüllendirileceklerdir.
  9. 1 Ekim 2024 tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  10. Sonuçlar, manevi mirasına sahip çıktığımız Yeni Adana Gazetesi’nin kuruluş tarihi olan 25 Aralıklta basın yoluyla duyurulacak, dereceye giren yarışmacılarla ödül töreni için ayrıca iletişime geçilecektir.

Başvuru e-posta adresi: cukurovaoykuyarismasi@gmail.com


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası