hayvanat bahçesi macerası

Dünya Su Günü Resim ve Kompozisyon Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 12 Şubat 2021

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 15 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Suyun Değeri

✉️ Yarışmanın katılım şekli: İlgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 7. ve 8. sınıf öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Dünya Su Günü Resim ve Kompozisyon Yarışması

Dünya Su Günü Resim ve Kompozisyon Yarışması

22 Mart 2021 Dünya Su Günü Resim Yarışması Şartları

 1. Ortaokulların 7. ve 8. sınıfındaki öğrenciler bu yarışmaya katılabileceklerdir.
 2. Resimler, A3 (29.5 cm x 42 cm) resim kâğıdına pastel boya, sulu boya veya guaj boya tekniği ile yapılacaktır. Bunların haricindeki, ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Resimlerin arka yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okul adresi ve telefonu, velinin veya danışman öğretmenin (kendi açık rızasıyla) cep telefonları mutlaka yazılacaktır.
 4. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, resimlerin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yardım alınmamış eserleriyle katılabilir.
 5. İlgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine 12.02.2021 tarihine kadar gönderilmeyen veya Bölge Müdürlüklerince değerlendirmeye alınmayan resimler, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmeyecektir.
 6. Resim, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmeli, ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır

22 Mart 2021 Dünya Su Günü Resim Yarışması Ödülleri

 • Birincilik ödülü : Plaket ve 3000 TL
 • İkincilik ödülü : Plaket ve 2500 TL
 • Üçüncülük ödülü : Plaket ve 2000 TL

22 Mart 2021 Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması Şartları

 1. Ortaokulların 7. ve 8. sınıfındaki öğrenciler bu yarışmaya katılabileceklerdir.
 2. Kompozisyonlar A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutundaki düz beyaz kâğıda; yazım kurallarına uygun, okunaklı bir el yazısıyla veya bilgisayarla Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto büyüklüğünde ve bir sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmış olacaktır. Bunların haricindeki ölçü ve yazım kuralları ile yapılacak olan kompozisyonlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Sayfanın sol alt köşesine öğrencinin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, ulaşılabilecek okul telefonu ve adresi, velinin ve danışman öğretmenin (kişinin kendi açık rızasıyla) cep telefonları mutlaka yazılacaktır.
 4. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, yayınlanmamış, tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, internetten indirilmemiş ve yardım alınmamış kompozisyonlar ile katılabilir.
 5. İlgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine 12.02.2021 tarihine kadar gönderilmeyen veya Bölge Müdürlüklerince değerlendirmeye alınmayan kompozisyonlar, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmeyecektir.
 6. Kompozisyon, katlanmadan ve zarar görmeyecek şekilde gönderilmeli, ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

22 Mart 2021 Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması Ödülleri

 • Birincilik ödülü : Plaket ve 3000 TL
 • İkincilik ödülü : Plaket ve 2500 TL
 • Üçüncülük ödülü : Plaket ve 2000 TL

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası