hayvanat bahçesi macerası

19 Mayıs Hikaye Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 19 Mayıs 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Güncel Dünya

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Herkese açıktır

Yarışma başvurusu bitti!


Epik Novel adına; 19 Mayıs 2020’de başlayacak yarışmamız öncekilerden biraz farklı olacak. 19 Mayıs’da başlayıp 21 gün sürecek olan ilk aşama boyunca yeni başlayacağınız eserinizde en azından 10 bölüm yayınlamanızı istiyoruz. Yarışmanın teması güncel dünya. Yani 2020 yılında geçmesi lazım. Ancak bilim-kurgu, fantastik ve yetişim ögeleri hatta sistemli dünya da yazabilirsiniz. Örneğin İstanbul’da Covid nedenli bir zombie salgını olabilir. Londra’da London Eye aslında bir geçiş portalı olabilir. Ya da Mardin’de tarikatın biri aslında yetişim yapıyordur falan filan. Sıfır fantastik öge ile yazsanız da kabulüm.

Hikayenizi yayınlarken sizden taraf seçmenizi ve bu savaşın kazananını belirleminizi istiyoruz: “Her şeyin” arkasındaki karanlık, [Kara El] mi, ilklerin ve sonların temsilcisi, [F5] mi? Tarafınızı seçin, hikayenizin adına ekleyin, biz de 21 gün sonunda iki grubun en iyilerini seçip ödüllendirelim!

Değerlendirmeler okunma sayısı üzerinden yapılacağı için ne kadar bölüm o kadar okunma demek, ancak hile yapmak için kısa yazmanıza izin yok. Bölümler ortalama 1000 kelime olmalı. Yarışma sonunda bölümlerin kelime sayılarını toplayıp bölüm sayısına böleceğim, 950’nin altındaysa diskalifiye olursunuz.

Her türlü reklam stratejisi serbest. Wattpadd’den sözlüklerden, akrabalarınızdan, okul gruplarından ve hatta paralı reklamlardan faydalanabilirsiniz. Ben ve 2-3 yönetici daha yarışacağız. Biz çorbalığız, kazandığımız ödüller bir altımızdakilere aktarılacak.

Ben (Ratel) [F5] tarafındayım. Katılanların her bölümünü okuyup yorum yapacağım. Hatta Yazarın El Kitabını okuyup yardım isteyene destek vereceğim. [Kara El]’in de kendi planları vardır eminim. Kara El hep karanlıkta çalışır.

Yarışma burada bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz, bu sadece ilk aşamaydı! İkinci aşama 30 gün sürecek ve en iyiler yarışacak! 30 gün sonunda ise büyük kazanan belirlenecek ve büyük ödülü alacak!

21 gün sonunda iki tarikatın en çok okunan üç eseri karşılaştırılacak ve ilk turun galibi ilan edilecek. İkinci turda ise her iki tarikatın ilk 2si ve bizim seçeceğimiz 5. bir hikaye yarışacak.

Biraz karışık oldu, farkındayım. O nedenle hemen bir özet geçiyorum:

  • Hikayenizin günümüz dünyasında geçmesi gerekiyor.
  • Hikayenizin adının yanına [Kara El] veya [F5] eklemeniz gerekiyor. Bu sayede hikayeniz yarışmaya katılmış olacak ve iki taraftan birinin birincisi olma şansını yakalayacaksınız. (Örnek: Emperor’s Domination [Kara El])
  • 21 gün sürecek ilk aşama boyunca herkes hikayenizi okuyacak, iki tarafta da en çok okunan hikayeler seçilecek ve ödüllendirilecek. Ayrıca 21 gün boyunca her gün düzenli olarak bölüm yayınlamış herkes özel bir ödül alacak!
  • 30 gün sürecek ikinci aşamada 5 eser yarışacak, 30 gün sonunda en çok okunan hikaye büyük kazanan olarak duyurulacak ve ödül kazanacak.
  • Ödüller daha sonra açıklanacak ancak ciddi ciddi mutlu olacağınız şeyler olduğunu hayal edebilirsiniz.
  • Umarım 19 Mayıs’da başlatacağımız bu yarışma, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Atatürk’ün ülkemizin kaderini değiştirmesine uzanan yolculuğunun başlangıcı gibi Türkiye’de internet romancılığının ve yaratıcı yazarlığın başlangıcı olur. Herkese başarılar diliyoruz!

Hikayenin paylaşılacağı site:


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası