hayvanat bahçesi macerası

Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Haziran 2021

✍️ Yarışmanın konusu: Safahat eseri

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Web sitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya 14-25 yaş aralığındaki tüm gençler başvurabilir

Yarışma başvurusu bitti!


Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması

  • Yarışmaya gönderilecek videolar en az 2 en fazla 4 dakika olacaktır. Sürenin aşılması durumunda ise her bir dakika için 5 puan kesme cezası uygulanacaktır. (Okunacak şiirin 4 dakikadan fazla süre gerektirmesi durumunda yarışmacılar şiirin bir kısmını okuyabilir.)
  • Videolarda “playback (geri çalma/banttan çalma) yapma, stüdyo ortamında seslendirme, fon müziği ve efekt ekleme, çıplak ses ile video çekme işlemleri” serbest olacaktır.
  • gencizbiz.gsb.gov.tr adresine linki yüklenecek videolar mp4, mpeg, avi, mov formatlarında olacak ve dosya boyutu 2 GB’yi aşmayacaktır.
  • Performansların video formatında olması zorunlu olup ses kayıtları kabul edilmeyecektir.
  • Jüri değerlendirmesi sonucunda her kategoride en yüksek puanı alan 5 yarışmacı Türkiye Finali’nde yarışmaya hak kazanacaktır.
  • 2021 yılı Türkiye Büyük Milleti Meclisi tarafından İstiklal Marşı Yılı olarak kabul edilmiş olup, İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yıl dönümü dolayısıyla yıl boyunca İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri düzenlenecektir. Bu bağlamda yarışmacılar Mehmet Akif ERSOY’un şiirlerini topladığı Safahat eserinde bulunan şiirleri seslendirebileceği gibi başka şairlere ait şiirleri de seslendirebilir. Yarışmacı kendi yazdığı şiirle de yarışmaya katılabilir.
  • *Safahat eseri (Safahat, Süleymaniye Kürsüsünde, Hakkın Sesleri, Fatih Kürsüsünde, Hatıralar, Asım, Gölgeler) bölümlerinden oluşmaktadır. İstiklal Marşımız milletimize ve kahraman ordumuza armağan edildiği için Safahat eserinde yer almamaktadır. Bu bakımdan yarışmacılar İstiklal Marşımız ile yarışmaya katılamazlar.
  • Burada yer alan hükümler Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması Talimatı’nın sadece bazı maddeleri olup, yarışmaya başvuran tüm katılımcılar Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması Talimatı’nda yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacaktır. Söz konusu talimat gençlik merkezlerinden temin edilebilecektir.
  • Türkiye Finaline katılmaya hak kazananlar 22 Temmuz 2021 tarihinde Bakanlık resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır

Kategorileri

  • Yarışma; 14-17 Yaş Kız Kategorisi, 14-17 Yaş Erkek Kategorisi, 18-25 Yaş Kız Kategorisi 18-25 Yaş Erkek Kategorisi olmak üzere 4 kategoride yapılacaktır

Şiir Okuma Yarışması Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası