hayvanat bahçesi macerası

11. Resim Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Ağustos 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 215 Bin TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: At, At Sevgisi ve At Yarışı

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 16 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel sanatçılar katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Türkiye Jokey Kulübü

Yarışma başvurusu bitti!

11. Resim Yarışması

11. Resim Yarışması

Türkiye Jokey Kulübü 11. Resim Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Yarışma, Türkiye Jokey Kulübü mensupları, seçici kurul üyeleri ile bunların 1. , 2. dereceden yakınları dışında 16 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel sanatçılara açıktır.
 • Her sanatçı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, sergilenmemiş veya herhangi bir yerde yayınlanmamış “At, At Sevgisi ve At Yarışı” temalı bir (1 adet) eseriyle katılabilir.
 • Yarışmaya verilecek olan eserler, tuval üzerine yağlıboya, akrilik, kolaj ve karışık tekniklerde olup, ölçüleri; kısa kenar 50 cm’den küçük, uzun kenar 150 cm’den büyük olmayacaktır.
 • Eserler, sergilenmeye hazır bir şekilde sanatçısı tarafından imzalanmış olarak teslim edilecektir. Kargo ve postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, eserlerin iadeleri kargo ya da posta yoluyla yapılmayacaktır.
 • Kapalı kimlik zarfı: (Form -1) Sanatçının adı ve soyadı, kısa biyografisi, ev ve iş adresi, eposta adresi, telefon numaraları, sanatçının yarışma koşulları kabul ettiğine dair imzalı belge ve eserin 1 adet fotoğrafının bulunduğu kapalı zarf, eserle birlikte makbuz kaşlığında teslim edilecektir. (Form - 2) Ayrıca her eserin, arkasına sanatçının adı ve soyadı, eserin adı ve yapılış yılı, tekniği, boyutları ve fiyatını belirten bir etiket yapıştırılacaktır.
 • Yarışma sonucunda ödül alan eserler; Türkiye Jokey Kulübü Resim Koleksiyonu’na ait olacak ve sanatçı ödül kazanan eserinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince basma, yayma, çoğaltma ve sergileme haklarını da Türkiye Jokey Kulübü’ne devretmiş olacaktır. Ayrıca Türkiye Jokey Kulübü; sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, takvim, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar bu yarışmaya katılmakla iş bu şerhi peşinen kabullenmiş sayılacaklardır.
 • Eserler, 1 – 15 Ağustos 2022 tarihleri arasında İstanbul Veliefendi Hipodromu TJK Müzesi ile Ankara 75’nci Yıl, İzmir Şirinyer, Adana Yeşiloba, Bursa Osmangazi, Kocaeli Kartepe, Şanlıurfa, Elazığ Diyarbakır ve Antalya Hipodrom Müdürlüklerine elden makbuz karşılığında teslim edilecektir.

11. Resim Yarışması Ödülleri

 • Birinci: 80.000 TL
 • İkinci: 50.000 TL
 • Üçüncü: 25.000 TL
 • Mansiyon (3 adet) : 20.000 TL

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası