hayvanat bahçesi macerası

Mehmet H. Doğan Ödülü 2024


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Mart 2024

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 9 Bin TL'dir.

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden/Kargo/Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi

Yarışma başvurusu bitti!

Mehmet H. Doğan Ödülü 2024

Mehmet H. Doğan Ödülü 2024

Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi Mehmet H. Doğan Ödülü 2024 düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Mehmet H. Doğan Ödülü, Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi tarafından Türkçede yayımlanmış şiir eleştirilerinin önemine dikkat çekmek ve Türk şiirine katkı sunmak amacıyla verilir.
 • Ödüller şiir eleştirisi, incelemesi ve araştırmalarına verilir.
 • Ödüller bir takvim yılı içinde (1 Ocak-31 Aralık) yayımlanmış, Türkçe şiir eleştirisi, inceleme ve araştırma kitapları ve aday olan Türkçe makaleler arasından Seçici Kurul’un seçtiği bir kitaba ve bir makaleye verilir.
 • Mehmet H. Doğan Ödülü bir plaket ve £9.000 olarak tespit edilmiştir.
 • Ödüle aday olacak kitaplarla ilgili başvurular yazarları ya da yayınevleri tarafından 29 Ocak 2024’ten başlayarak 1 Mart 2024 akşamına kadar yapılmalıdır.
  • Ödüle başvuru yapanlar kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi) içeren başvuru formu ile birlikte 9 kopya kitabı elden, posta ya da kargo ile “Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi, Yüzüncüyıl Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No: 7 Nâzım Hikmet Kültürevi-Giriş Katı Nilüfer/Bursa” adresine teslim etmelidir.
 • Ödül Seçici Kurulu, Orhan Alkaya, Metin Celal, Gültekin Emre, Haydar Ergülen, Nilay Özer, Asuman Susam ve Orhan Tekelioğlu olmak üzere yedi kişiden oluşur. Yazman olarak Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi temsilcisi de kurulda yer alır. Yazmanın oy hakkı yoktur. İstifa ya da vefatla boşalan üyeliklere Seçici Kurul önerisi ile Nilüfer Belediyesi yeni üyeleri belirler.
 • Seçici kurul üyeleri, aday olan eserler dışında aynı takvim yılında yayımlanmış eserleri ödüle aday gösterebilir. Aday olması kabul edilen eserler, eser sahibinin onayı alındıktan sonra yazman tarafından Seçici kurul üyelerine ulaştırılır. Seçici Kurul’da yer alanların eserleri ödüle aday olamaz.
 • Seçici Kurul her yıl Nisan ayında toplanır. Seçici Kurul başkanının yönetiminde toplanan Seçici Kurul gizli oylamayla ödülü kazanan eserleri seçer. Oy eşitliği durumunda Seçici Kurul başkanının ikinci oyu belirleyici olur. Seçici Kurul toplantısına katılamayan üyeler, oylarını kapalı zarfta bir yazıyla önceden Seçici Kurul yazmanına gönderirler. Bu oylar, oylamaların tekrarı sırasında değişmez. Ödüller ikiye bölünemez. Seçici Kurul ödül verilmemesi yolunda karar alabilir. Seçici Kurul gerekli görürse Jüri Özel Ödülü verebilir.
 • Ödülü kazanan eser sahibine aynı yıl içinde Nilüfer Belediyesi’nce düzenlenecek bir törenle ödülü ve plaketi verilir.

Mehmet H. Doğan Ödülü 2024 Ödülleri

 • Ödül: 9.000 TL + Plaket

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası