hayvanat bahçesi macerası

13. Mücevher Tasarım Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 23 Aralık 2022

✍️ Yarışmanın konusu: Next Horizon

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden/Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışma profesyonel ve öğrencilerin katılımına açıktır.

🏢 Düzenleyen: Mücevher İhracatçıları Birliği

Yarışma başvurusu bitti!

13. Mücevher Tasarım Yarışması

13. Mücevher Tasarım Yarışması

Mücevher İhracatçıları Birliği 13. Mücevher Tasarım Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Yarışma profesyonel ve öğrencilerin katılımına açıktır. Tüm tasarımlar tek kategoride değerlendirilecektir.
 • Bir yarışmacı bir eser ile yarışmaya katılabilecektir.
 • Önceki yıllarda Mücevher Tasarım Yarışmalarına katılmış ve tasarımları yarışmadan diskalifiye edilen tasarımcılar yarışmaya katılamaz.
 • Tasarımların daha önce başka bir yarışmaya katılmamış, özgün ve herhangi bir yerde sergilenmemiş olması gerekmektedir. Benzer ya da alıntı olduğu belirlenen projeler yarışma dışı bırakılır; ödül kazandıysa İMMİB Genel Sekreterliği’nce ödülü geri alınır.
 • Eserlerde; ağırlıklı olarak değerli maden ve yanında istenilen farklı materyal kullanılabilecektir.
 • Ayrıca, yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya ait olacaktır. Bu durumla karşı karşıya gelmemiz halinde, konuyu seçici kurul değerlendirecektir.
 • İMMİB çalışanları, görevden çekilmiş olsalar bile seçici kurul asil üyeleri, yedek üyeleri ve yarışma raportörleri ve görevlileri ile bunların birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz. Bunun aksi bir durumun tespiti halinde, söz konusu proje yarışmadan diskalifiye edilir. Ödül verilmişse, İMMİB Genel Sekreterliğince ödülü geri alınır.
 • Jüri gerekli gördüğü takdirde yarışmada finale kalan tasarımcıların kurul önünde uygulamalı çizim yapmalarını isteyebilir ve mülakat yapabilir.
 • Ticaret Bakanlığı tarafından 2008-2 Tebliği çerçevesinde ki yarışmalarda tasarım desteği alan mücevher sektöründeki iş birliği kuruluşlar tarafından düzenlenen tasarım yarışmalarının herhangi bir kategorisinde birinci olarak ödül alan bir tasarımcı, 13. Mücevher Tasarım Yarışmasına katılım sağlayamaz.
 • Daha önceki Mücevher Tasarım Yarışmalarında birincilik derecesi almış kişiler yarışmaya katılamaz.
 • Finalist eserler için, üretim aşamasında teknik mekanik zorunluluklar hariç tasarıma birebir sadık kalınacaktır.
 • Yarışmaya katılanlar, şartnameyi okumuş ve kabul etmiş olurlar.
 • Online Başvuru: Yarışma katılımcılarının öncelikle Mücevher İhracatçıları Birliği’nin yarışma için hazırladığı web sitede (designer.turkishjewellery.org) yer alan “Tasarımcı Girişi”nden tasarımcı portalına giriş yaparak portalda profil oluşturması gerekmektedir. Portala giriş yapınca görülebilen “13. Mücevher Tasarım Yarışması” butonuna tıkladıktan sonra 3 adet paftanın görsellerini yükleyerek ve katılım şartlarını okuyup onayladığına dair onayını verdiği butonu tıklayıp online başvurularını gerçekleştirmiş olacaklardır. Katılımcılara, sistem tarafından her bir başvuru için özel olarak üretilen rumuz verilecektir. Bu rumuzlar unutulmamalıdır. Online başvurusunu süresi içinde tamamlamayan veya yarışma pafta görsellerini online sisteme yüklemeyen katılımcıların tasarımı yarışmaya kabul edilmeyecektir. Online başvurunun onaylandığına dair Birliğimiz tarafından katılımcıya e-mail gönderilecektir. Bu e-mailde şartnamede belirtilen tüm şartların kabul edildiğine dair taahhütname ve zarf etiketi bulunacaktır.

Başvuru zarfının aşağıdaki adrese gönderilmesi ya da elden teslimi gerekmektedir. AYYILDIZ TANITIM VE İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI TİC. LTD. ŞTİ. ORTAKÖY MAH. AMBARLIDERE YOLU SOK. LOTUS WORLD NO:6/1 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

13. Mücevher Tasarım Yarışması Ödülleri

Birinciye;

 • NFT Sertifikası
  • Metaverse ve NFT dünyasında yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz, gelir elde edeceğiniz ödüllü tasarımınızın NFT Sertifikası.
  • Medya İletişim Paketi
  • İş dünyası ve yatırımcıların takip ettiği ulusal mecralarda görünürlük

Para Ödülü Yarışmada ilk 3’e giren eserlerin tasarımcıları ödüllendirilecektir.

Yarışma seçici kurulu yarışma kriterlerine uygun yeterli sayıda tasarım olmaması durumunda seçilecek eser adedi konusunda jüri toplantısında karar alma hakkını saklı tutar. - 1.Tasarım 100.000 TL - 2.Tasarım 75.000 TL - 3.Tasarım 50.000 TL


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası