hayvanat bahçesi macerası

Nobel Çocuk Hikaye Yarışması Sonuçları

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve sahiplerini 2022 yılında bulacak olan Nobel Çocuk Yayınları Hikâye Yarışması, çocuk edebiyatımıza özgün ve nitelikli eserler kazandırmayı amaçlamaktadır.

Yazarları yeni eserler üretmeye teşvik eden yarışma; aynı zamanda farklı disiplinlerden oluşan, söz konusu alanda yetkin ve tarafsız duruşa sahip seçici kurulu ile de çocuk edebiyatına katkı sunmaktadır. Yarışmanın seçici kurulunu Prof. Dr. Belma Tuğrul, Psk. Prof. Dr. A. Şebnem Soysal, Dr. Gökçe Karaman Benli, Dr. Nihan Feyman Gök, Dr. Emine Akyüz, Murat Moroğlu, Eğt. Uzm. Sema Ateş oluşmaktadır.

Yarışmanın birincilik ödülünü “Neden Olmasın?” adlı dosyası ile Özlem Açar kazanırken ikincilik ödülünü “Bir Kapı Ne İşe Yarar” ile Özlem Turan, üçüncülük ödülüne ise “Renklerin İzinde” ile Pakize Urfalı Dadandı kazandı. “Gülmeyi Herkese Öğreten Çocuk” ile Sezer Ün ve “Üşüyen Ejder” eseri ile Merve Fatma Azdural ise mansiyon ödüllerinin sahibi oldu.

Dereceye giren isimlere, birinciye 7.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 2.000 TL ve mansiyon alan eserlere 500 TL para ödülü verilecek.

Yarışmanın Kazananları: Birincilik: Neden Olmasın? (Özlem Açar) İkincilik: Bir Kapı Ne İşe Yarar (Özlem Turan) Üçüncülük: Renklerin İzinde (Pakize Urfalı Dadandı) Mansiyon: Gülmeyi Herkese Öğreten Çocuk (Sezer Ün) Mansiyon: Üşüyen Ejder (Merve Fatma Azdural)

Nobel Çocuk Hikaye Yarışması Sonuçları
hayvanat bahçesi macerası