12. Kısa Film Senaryo Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 10 Kasım 2023

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 28 Bin TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: Sabır ve Acı

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden/Kargo/Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Eli kalem tutan herkes katılabilir.

🏢 Düzenleyen: ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Merkezi Tanıtma Komisyonu Başkanlığı

Yarışma başvurusu bitti!

12. Kısa Film Senaryo Yarışması

12. Kısa Film Senaryo Yarışması

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Merkezi Tanıtma Komisyonu Başkanlığı 12. Kısa Film Senaryo Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Senaryoların milli manevi değerlerimizin ruhuna uygun olması gerekmektedir.
 • Gönderilecek senaryolar başka bir yerde yayınlanmamış ve tüm hakları yazarda olmalıdır. Eğer bir eserden faydalanılmışsa eser sahibinin muvafakatinin (izninin) alınması gerekmektedir. (Eser sahibinin izni taranarak yarışmaya katılım için verilen kisafilmsenaryo@ogder.org mail adresine senaryoyla birlikte yollanmalıdır)
 • Senaryoların filme çekilmesi ve kitaplaştırılması konusunda ekte verilen muvafakat imzalanmalı ve taranarak yarışma için verilen kisafilmsenaryo@ogder.org maile senaryoyla birlikte yollanmalıdır.
 • Senaryolar en fazla 10 sayfadan oluşmalıdır. Her bir sayfanın 1-1,5 dakika uzunluğunda kısa filme karşılık geleceği varsayılmaktadır.
 • Senaryolar, Courier New yazı karakteri ile 1,5 satır aralığı ve 12 punto büyüklüğünde hazırlanmalıdır.
 • Yarışmaya katılmak isteyen engelli yarışmacılar yazma, postayla gönderme gibi konularda sıkıntı yaşamaları halinde senaryo ve sinopsislerini ses dosyası şeklinde kisafilmsenaryo@ogder.org‘e Ek-1’de yer alan muvafakatname ile birlikte gönderebilirler. Ses dosyasını yarışmacının kendisinin okuması şart değildir. Ses dosyasıyla birlikte gönderilecek epostada yarışmacının adı, soyadı, senaryo adı, telefon ve adres bilgileri mutlaka yer almalıdır. Senaryoların uygulanabilir içeriğe sahip olması, mekân, kostüm, oyuncu sayısı, efekt ihtiyacı, tahmini çekim süresi gibi prodüksiyon maliyetleri de değerlendirmede dikkate alınacaktır.
 • Başvurular mail yoluyla yapılacak yarışma şartnamesine ait ıslak imzalı muvafakatname ÖĞ-DER Genel Merkezine gönderilecektir. Senaryoların ve eklerin gönderileceği mail adresi kisafilmsenaryo@ogder.org, yarışma şartnamesine ait ıslak imzalı muvafakatname ÖĞ-DER ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ ÖĞDER 12. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI Ziyabey Cd. 1420. Sk. No:2/1 Balgat / ANKARA adresine postayla yollanmalıdır.

12. Kısa Film Senaryo Yarışması Ödülleri

 • Birinci: 10.000 TL + Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği + 1.lik Sertifikası
 • İkinci: 7.000 TL + Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği + 2.lik Sertifikası
 • Üçüncü: 5.000 TL + Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği + 3.lük Sertifikası
 • Mansiyon Ödülü (2 Adet): 3.000 TL + Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği + Mansiyon sertifikası

Benzer İçerikler: