hayvanat bahçesi macerası

Perdeyi Sen Aç Genç Oyun Yazarları Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 12 Mart 2021

✍️ Yarışmanın konusu: Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Kaynakları

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Posta, Kargo

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 18-24 yaş arasındaki gençler arasında tiyatro oyun yazarlığı yarışması

Yarışma başvurusu bitti!

Perdeyi Sen Aç Genç Oyun Yazarları Yarışması

Perdeyi Sen Aç Genç Oyun Yazarları Yarışması

  • Yarışmaya dosya halinde adaylar en fazla 1 (bir) eser ile başvururlar. Yarışma oyunlarının daha önce basılmamış olması gerekmektedir.
  • Yarışmaya ancak daha önce herhangi bir oyunu özel veya ödenekli tiyatrolarda sahnelenmeyen 18-24 yaş arası yazarlar katılabilir.
  • Sahne ve Gösteri Sanatları Derneği Üyeleri, Seçici Kurul Üyeleri ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
  • Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Başvuru sahipleri, dereceye giren oyunlar üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını Sahne ve Gösteri Sanatları Derneği devrettiğini kabul eder. Dereceye giren oyunlar Sahne ve Gösteri Sanatları Derneği tarafından 3 yıl içinde sahnelenebilir. Bu süre zarfında oyunun başka tiyatrolar tarafından sahnelenmesi Sahne ve Gösteri Sanatları Derneği’nin yazılı iznine tâbidir.
  • Yarışmaya gönderilen oyunların özgünlüğüne ilişkin sorumluluk yazarlarına aittir. Üçüncü kişilerin telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda oyun sahibi, uğrayacağı ve uğratacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
  • Başvuru sahipleri, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Değerlendirme sonrasında olsa bile şartlara uymadığı fark edilen eserden ödül geri alınır.

Perdeyi Sen Aç Genç Oyun Yazarları Yarışması Ödülleri

  • Birincilik Ödülü: 2021-2022 tiyatro sezonunda oyunun sahnelenecek ve e-kitap olarak yayınlanacak (Yazar’ın sahnelemeden ve e-kitap yayınlanmasından doğan telif bedeli ödeyerek.)
  • İkincilik Ödülü: 2021-2022 tiyatro sezonunda okuma tiyatrosu olarak sahnelenmesi ve e-kitap olarak yayınlanması (Yazar’ın sahnelemeden ve e-kitap yayınlanmasından doğan telif bedeli ödeyerek.)
  • Üçüncülük Ödülü: 2021-2022 tiyatro sezonunda e-kitap olarak yayınlanması (Yazar’ın e-kitap yayınlanmasından doğan telif bedeli ödeyerek.)

Başvuru Adresi:
Sahne ve Gösteri Sanatları Derneği
Gülbahar Mah. Cemal Sahir Sok. Profilo AVM içi No:33 ZA34 Şişli/İSTANBUL
Tel : (212) 514 01 40


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası