hayvanat bahçesi macerası

Sahne Eseri Yazma Yarışması 2021


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 4 Mayıs 2021

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 34 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Posta, Kargo

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Sahne Eseri Yazma Yarışması 2021

Sahne Eseri Yazma Yarışması

 1. Yarışmaya adaylar en fazla 1 (bir) eser ile başvururlar.
 2. Yarışmaya başvuran oyunların daha önce basılmamış ve sahnelenmemiş olması gerekmektedir.
 3. Yarışma; daha önce “herhangi bir oyunu”, kurum tiyatroları, ödenekli tiyatrolar ya da Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen tiyatrolarda sahnelenmeyen yazarlara açıktır.
 4. Nilüfer Belediyesi tarafından bir kişiye verilecek olan “Özel Ödül” için 3. maddede anılan şartlar geçerli değildir. Bu kategori için katılım herkese açıktır.
 5. Nilüfer Belediyesi ve Mitos Boyut Tiyatro Yayınları çalışanları ile Seçici Kurul Üyeleri ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
 6. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. (Posta veya kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)
 7. Başvuru sahipleri, dereceye giren oyunlar üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını birinci baskı için Nilüfer Belediyesi ve Mitos Boyut Tiyatro Yayınları’na devrettiğini kabul eder.
 8. Dereceye giren oyunlar Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından 3 yıl içinde sahnelenebilir. Bu süre zarfında oyunun başka tiyatrolar tarafından sahnelenmesi Nilüfer Belediyesi’nin yazılı iznine tâbidir. Nilüfer Belediyesi’nin yazılı izin vermesi halinde eseri kullanacak tiyatro/kişi/kişiler yapacakları tüm tanıtımlarda (tüm dijital görsellerde, sosyal medya paylaşımlarında ve tüm basılı materyallerde) “Bu eser Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Tiyatro Yayınları İş Birliğiyle düzenlenen ….. yılı Sahne Eseri Yazma Yarışması ……. ödülü almıştır” ibaresini kullanacaktır. Aksi takdirde verilen yazılı izin iptal edilecektir.
 9. Konu kısıtlaması yoktur. Ancak oyunlar Türkçe yazılmalıdır. Yalnızca özgün eserlerle başvurulabilir.
 10. Yarışmaya gönderilen oyunların özgünlüğüne ilişkin sorumluluk yazarlarına aittir. Üçüncü kişilerin telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda oyun sahibi, uğrayacağı ve uğratacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 11. Başvuru sahipleri, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Değerlendirme sonrasında olsa bile şartlara uymadığı fark edilen eser sahibinden ödül geri alınır.

Sahne Eseri Yazma Yarışması Ödülleri

 • Birincilik Ödülü: 10.000,00 TL. (On bin Türk Lirası)
 • İkincilik Ödülü: 8.000,00 TL. (Sekiz bin Türk Lirası)
 • Üçüncülük Ödülü: 6.000,00 TL. (Altı bin Türk Lirası)
 • Nilüfer Belediyesi Özel Ödülü: 10.000,00 TL (On bin Türk Lirası)

Başvuru Adresi:
Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü / Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi Yüzüncüyıl Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:108 Kat:4 Nilüfer/BURSA
E-Posta: tiyatro@nilufer.bel.tr Telefon: 0224 413 15 10

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası