hayvanat bahçesi macerası

Solve For Tomorrow Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Ocak 2023

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 75 Bin TL Hediye Çeki'dir.

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 8-12. sınıflardaki tüm öğrenciler ekiplerini oluşturarak yarışmaya katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Habitat Derneği ve Samsung

Yarışma başvurusu bitti!

Solve For Tomorrow Yarışması

Solve For Tomorrow Yarışması

Habitat Derneği ve Samsung Solve For Tomorrow Yarışması düzenliyor.

Habitat Derneği ve Samsung tarafından yürütülen Solve for Tomorrow (Yarın İçin Çözümler) Projesi kapsamında düzenlenecek olan yarışmaya katıl, geleceğin dünyasına fikirlerinle damga vur!

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına olan ilgiyi artırmayı amaçlayan Solve for Tomorrow kapsamında düzenlenen yarışma, 8-12. sınıftaki öğrencilerin tasarladığı teknolojik çözümlerin toplumun ve çevrenin gelişimine sağladığı pozitif etkiyi gösteren benzersiz bir öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Katılımcılardan hangi alanlarda proje geliştirmeleri bekleniyor? Yarışma katılımcılarından STEM’i (STEM; fen, teknoloji, matematik ve mühendislik alanların iç içe geçerek kullanıldığı, müfredatlar arası bir yaklaşım olup öğrencilerin fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birlikte kullanmasını amaçlar) aktif ve etkin bir şekilde kullanmaları beklenmektedir.

Yarışmaya katılmak isteyen katılımcılar aşağıda başlıklar özelinde projeler geliştirmelidir: Temiz ve Erişilebilir Enerji Üretimi ve Tüketimi Akıllı ve Sürdürülebilir Şehir Uygulamaları Atık Yönetimi ve Bilinçli Tüketim İklim Eylemi (Karasal ve Sudaki Yaşamın Korunması)

Yarışma aşamaları nelerdir? Solve for Tomorrow yarışması 3 aşamadan oluşmaktadır. Birinci turu geçerek ikinci tura kalan ekipler mentorluk desteği alacaklardır.  Finale kalan ekiplere ise projelerine destek olmak amacı ile uzman mentor desteği ve “Etkili Sunum Teknikleri” eğitim desteği alacaklardır.

Yarışmaya kimler başvurabilir? Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında projeler üreterek, toplumun gelişimine fayda sağlamak isteyen 8-12. sınıflardaki tüm öğrenciler ekiplerini oluşturarak yarışmaya katılabilir.

Solve For Tomorrow Yarışması Ödülleri

  • Birinci olan ekibe, 30.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.
  • İkinci olan ekibe, 25.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.
  • Üçüncü olan ekibe, 20.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası