İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 14 Kasım 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 33 Bin 500 TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: İnsan Hakları

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Okul Müdürlüğü

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Millî Eğitim Bakanlığına bağlı lise düzeyindeki özel ve devlet okulları öğrencileri katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK)

Yarışma başvurusu bitti!

İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması

İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

  • Öğrencilerin yarışmaya katılımı tümüyle ücretsizdir. Düzenlenen bu etkinlik ile herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir.
  • Eserler özgün nitelikte, Anayasa ve Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarına uygun ve insan hakları teması ile ilişkili olacaktır. Yayımlanmış, başka herhangi bir yarışmaya katılmış, ödül kazanmış/kazanamamış, dereceye girmiş/girememiş eserler bu yarışmaya katılamaz. Bu durumun tespiti halinde yarışmacı tüm haklarından feragat etmiş sayılır. Ödül kazanmış ise geri alınır.
  • Eserlerin ön yüzündeki resme zarar vermeden kâğıtların arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadı, okulun adı, ili, sınıfı ve numarası, okul telefon iletişim bilgileri mutlaka yazılacaktır.
  • Katılımcılar yarışmaya velisi tarafından imzalanmış, örneği şartname ilişiğinde verilen telif beyanı metni eklenmiş bir biçimde etkinliğe başvuruda bulunmalıdır. Öğrenciler yarışmaya yalnızca bir eser ile katılım sağlayabilir.
  • Yarışmacılar 25x35 veya 35x50 cm ölçütlerinde beyaz resim kağıdına yapılmış resimleriyle yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya katılacak eserlerde teknik serbesttir (kolaj çalışması hariç kuru boya, suluboya, pastel boya vb. teknikler kullanılabilir.) Eserler; çerçevesiz, paspartusuz olarak arkasına yarışmacının adı-soyadı ve iletişim bilgisi yazılı olduğu başvuru formu yapıştırılarak teslim edilmelidir. Başvuru tarihinden sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Okul müdürlükleri, 31 Ekim 2022 tarihinden itibaren yarışmacıların eserlerinin kabulüne başlayacaktır. Okul müdürlükleri elden veya posta yoluyla alabilecektir. Okul müdürlüklerinden sonraki süreçlerde de dağıtım posta yoluyla veya elden gerçekleştirilecektir. İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından il birincisi olarak seçilen eserin aslının TİHEK’e posta yoluyla gönderilmesinin yanında taranarak resimyarismasi@tihek.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması Ödülleri

  • Birinci: 15.000 TL
  • İkinci: 10.000 TL
  • Üçüncü: 7.500 TL
  • Ayrıca illerde birinci seçilen eser sahiplerine 1.000 TL takdim edilecektir.

Benzer İçerikler: