hayvanat bahçesi macerası

Truva Edebiyat Dergisi 7. Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Ocak 2024

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Truva Edebiyat Dergisi

Yarışma başvurusu bitti!

Truva Edebiyat Dergisi 7. Öykü Yarışması

Truva Edebiyat Dergisi 7. Öykü Yarışması

Truva Edebiyat Dergisi 7. Öykü Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

  • Öykülerinizi truvaoyku@yandex.com adresine Word dosyası olarak göndermeniz gerekiyor. Word dosyasında öykünün başlığının hemen altına bir rumuz yazmalısınız. Telefon numarası ve adınızı-soyadınızı ise maile yazmalısınız. Böylece öyküler rumuzlara göre değerlendirilecek, değerlendirmeler çok daha objektif olacaktır.
  • Öykü uzunluğu 600 kelimeden az, 1500 kelimeden fazla olmamalıdır. Word programı bilgisayarlar dışında telefon ve tabletlere de indirilip çalıştırılabiliyor. Öykülerin kelime sayısını ise programın içindeki kelime sayacından takip edebiliyorsunuz. 600 kelimeden az, 1500 kelimeden uzun öyküler kesinlikle diskalifiye edilecektir. Öykü yazarken bu kurala uymanızı rica ediyoruz.
  • Konusu serbest olarak belirlenen Truva Edebiyat Dergisi 7. Öykü Yarışması’na dileyen herkes katılabilir. Yarışmanın konusu serbesttir. Yarışmaya katılacak öyküler özgün olmalı ve daha önce basılı veya dijital hiçbir dergide yayımlanmamış olmalıdır. İnternet siteleri, sosyal paylaşım siteleri, bloglar da buna dâhildir.
  • Yarışmaya katılacak metinlerde Türkçenin yerleşik yazım ve noktalama kurallarına uyulmalıdır.
  • Öyküler için son katılım tarihi 30 Ocak 2024’tür. Bu tarihten sonra gelecek öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Yarışmada bir adet birinci, bir adet ikinci, bir adet üçüncü ve iki adet de mansiyon derecesi belirlenecektir. Yarışmanın birincisine Truva Yayınlarından 10 adet kitap hediye edilecektir. Ayrıca daha sonra açıklanacak maddi ödül de olacaktır.
  • Yarışmaya katılan öykülerden yayımlanması uygun görülenler Truva Edebiyat Dergisi’nin internet sitesinde yayımlanacak, ayrıca bu öyküler e-kitap olarak da okurla buluşacaktır. Dereceye giren öyküler ise diğer yarışmalarımızda dereceye girenlerle birlikte kitap hacmine ulaşılınca Truva Yayınları tarafından kitaplaştırılacaktır. Bu kitaptan elde edilecek gelir ise (baskı maliyeti ve giderler düşüldükten sonra kalan meblağ) Mehmetçik Vakfına bağışlanacaktır.
  • Truva Edebiyat Dergisi, öykü yarışmasına gönderilen eserleri yayımlayıp yayımlamama hakkını saklı tutar. Gönderilen eserler için herhangi bir ücret veya telif ödenmeyecektir. Yarışmaya gönderilen eserlerin hukuki sorumluluğu gönderen kişiye/yazarına aittir. Yarışmaya gönderilen eserlerden yarışma jürisi, Truva Edebiyat Dergisi ve Truva Yayınları sorumlu tutulamaz.
  • Yarışmaya katılan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası