hayvanat bahçesi macerası

Uluslararası Türk Kültür ve Mirası Vakfından Kompozisyon Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Mayıs 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Dünyamızı Koruyalım: Türk Dünyası Gelenek ve Görenekleri

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Tüm üniversite öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Uluslararası Türk Kültür ve Mirası Vakfından Kompozisyon Yarışması

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı, üniversite öğrencileri için “Dünyamızı Koruyalım: Türk Dünyası Gelenek ve Görenekleri” konulu uluslararası kompozisyon yarışması başlattı.

Vakıftan yapılan açıklamada, Türk dünyasının farklı üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler için düzenlenen yarışmaya katılacaklardan, yazacakları kompozisyonlara Türk halklarının ulusal gelenekler ve törenleri, Türk dünyasının ortak kültürünün özellikleri konusundaki düşüncelerini yansıtmaları istendi. Açıklamada, yarışmaya katılmak isteyenlerin, ana dilleri ve İngilizce olmak üzere en az 3 sayfadan oluşan kompozisyonlarını 15 Mayıs 2020’ye kadar turkictraditions@gmail.com adresine ad, soyad, irtibat numarası, doğum tarihi, eğitim aldığı üniversitenin adını belirterek göndermesi gerektiği belirtildi.

Jüri üyeleri tarafından belirlenecek kazananların hediye ve sertifikalarla ödüllendirilecekleri vurgulanan açıklamada, seçilecek kompozisyonların kitap haline getirileceği bildirildi. Yarışma ile çeşitli alanlarda eğitim gören öğrencilerin Türk dünyasının zengin tarihinin, kültürel mirasının, geleneklerinin, milli ve manevi değerlerinin öğrenilmesi ve bu değerlerin yaygınlaştırılması ile ilgili çalışmalara katılımının sağlanmasının amaçlandığı kaydedildi.


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası