hayvanat bahçesi macerası

Zeynep Cemali Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 23 Mayıs 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 1000 TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: Uzay

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-posta/Posta/Kargo

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Türkiye genelinde tüm 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Yarışma başvurusu bitti!

Zeynep Cemali Öykü Yarışması

Zeynep Cemali Öykü Yarışması

Günışığı Kitaplığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması düzenliyor.

Zeynep Cemali’nin bir öyküsünde geçen “Gökyüzünde dönüp duran martılara baktı uzun uzun.” cümlesinden esinlenerek kaleme alınması önerilmektedir.

Katılım Koşulları:

 • Yarışmaya Türkiye genelinde, 2021-2022 öğretim yılında tüm okulların 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrencilerin katılım hakkı vardır.
 • Bir öğrenci yalnızca 1 (bir) öyküyle yarışmaya katılabilir.
 • Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış öyküler yarışmaya kabul edilmez.
 • Metin, öykü türüne uygun olarak yazılmalıdır.
 • Öykü, Türkçe dilinde yazılmalıdır.
 • Öykü, A4 boyutunda dosya kâğıdına, tercihen bilgisayarda 12 punto, “Times New Roman” yazı karakteriyle ya da okunaklı el yazısıyla yazılmalıdır.
 • Öykünün uzunluğunun 1,5 satır aralığıyla, iki (2) A4 sayfadan az, dört (4) A4 sayfadan fazla olmaması önerilir.
 • Öykünün başında öykü adı ve hemen altında da öyküyü yazan öğrencinin adı yer almalıdır.
 • Öykünün posta veya e-posta yoluyla tek (1) kopya gönderilmesi yeterlidir. Yarışmaya kişisel e-posta adresinden değil, danışman öğretmen veya veli e-posta adresinden başvuru yapılmalıdır.
 • Başvuruda bulunacak olan öğrencilerin, öykülerinin en son sayfasında kendi adı soyadı, okulunun adı, sınıfı, öğretmeninin adı soyadı, okul adresi ve okul telefon numarası, velisinin adı soyadı ve telefonu ile Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na daha önce katıldıysa, katılım yılı yazılmalıdır. Bütün bu bilgiler için, yarışmanın internet sayfasında ve EK-1’de yer alan Başvuru Formu ’nu eksiksiz doldurmak da yeterli olacaktır: https://gunisigikitapligi.com/projeler/zeynep-cemali-oyku-yarismasi-hakkinda/
 • Öğretmen olarak, öğrenciye edebiyat sevgisi aşılayan, yarışmaya katılımı konusunda destekleyip, yol gösteren yalnızca bir isim belirtilmelidir. Türkçe dışında farklı bir branş öğretmeni de belirtilebilir.

Başvurunun Yapılacağı Yer: Başvurular Günışığı Kitaplığı, Büyükdere Cad. İ. Polat Holding Binası 87/6 Mecidiyeköy 34387 İstanbul adresine kapalı zarf içinde posta/kargo yoluyla gönderilebileceği gibi; yarisma@gunisigikitapligi.com adresine e-posta ekinde de gönderilebilir. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

E-posta ile yapılacak başvurular; Yarışmaya gönderilecek öykü .doc uzantılı “word” dosyası formatında, konu bölümünde “Zeynep Cemali Öykü Yarışması” ibaresi yer alan bir e-posta ekinde yarisma@gunisigikitapligi.com adresine gönderilmelidir. E-postayla yapılan başvurularda da, katılım koşullarının 12. maddesinde belirtilen tüm bilgiler yer almalıdır.

Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödülleri

 • Ödüle değer görülen öyküleri yazan öğrencilere: 8”, 16GB, 3MP ya da muadili özelliklerde Android 1 adet tablet + Sertifika
 • Armağan edilecek tabletin takribi satış bedeli 1.000 TL’dir.

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası