hayvanat bahçesi macerası

2. Kemeraltı Kısa Film Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Kasım 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 8 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya Türkiye yapımı veya ortak yapımı kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

2. Kemeraltı Kısa Film Yarışması

Amaç:
Bu yarışmanın amacı dünyada önemli şehirlerin en cazip yeri olan “Old Town” kavramı kapsamı içinde, İzmir’in bu kavrama karşılık gelen ve Tarihi Kent Merkezi’ni oluşturan Kemeraltı, Basmane bölgesinin tanıtımının güçlendirilmesi sağlamak, uluslararası platformlarda tanıtımını desteklemek ve bölgede farkındalık yaratmaktır. Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması ile sinema severler ve yaratıcı genç kitlelerin Kemeraltı’nı tanıması, bu bölgede çalışma yapması, kültür ve sanat dünyasının bu bölgeye daha çok ilgi duymasının arttırmak amaçlanmaktadır. Bir diğer amaç ise İzmir şehrindeki film üretimini arttırmak; İzmir’i ve özellikle Kemeraltı bölgesini, Türkiye ve dünya film endüstrisinin önemli lokasyonlarından birine dönüştürmektir.

Kısa Film Ödülleri

En İyi Film : 10.000 TL
En İyi 2. Film : 5.000 TL
En İyi 3. Film : 3.000 TL

Kısa Film Yarışması Şartları

  • Yarışmaya Türkiye yapımı veya ortak yapımı kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir.
  • Filmler en fazla 15 dakika uzunluğunda olmalı; gösterim kopyaları video (Quicktime Uncompressed ya da H264 codec’li MP4) formatta hazırlanmalıdır.
  • Yarışmaya katılan filmlerdeki görüntülerin en az 1/3’inin yarışmanın internet sitesinde belirlenen alan içerisinde çekilmiş olması gerekir.
  • Yarışmaya katılan filmlere herhangi bir katılım veya gösterim ücreti ödenmez.
  • Yarışmaya katılım için her hangi bir şehir, bölge, ülkede yaşama koşulu aranmaz
  • Başvuru: www.kisakisakemeralti.com

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası