hayvanat bahçesi macerası

21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 21 Mayıs 2021

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 2 Bin 250 TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: İstiklâl Marşı’mızın Dilinden 21. Yüzyılda Vatan

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Okul Müdürlükleri

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya Türkiye genelindeki resmi Sosyal Bilimler Liselerinde eğitim gören tüm öğrenciler katılabilecektir.

Yarışma başvurusu bitti!

21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması

21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması

 1. Yarışmaya Türkiye genelindeki resmi Sosyal Bilimler Liselerinde eğitim gören tüm öğrenciler katılabilecektir.
 2. Yarışmaya gönderilen eserler herhangi bir yerde yayımlanmamış, sergilenmemiş ve herhangi bir ödül almamış olmalıdır.
 3. Telif hakkı eser sahibine aittir. Eserler izin alınmadan basım, yayım ve paylaşımı yapılmayacaktır. Ancak gerekli durumlarda bu eserler muvafakat alınarak ücret ödemeden kullanma hakkına sahip olunacaktır.
 4. Sosyal etkinlikler; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Millî Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24/3/2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata aykırılık teşkil etmeyecek şekilde yapılacaktır.
 5. Yarışmaya gönderilecek eserler deneme yazı türünün ölçütlerine uygun ve özgün olmalıdır. Tür dışı eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.
 6. Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir (1) eser ile katılabilir.
 7. Yarışmaya rumuz ile katılım zorunludur.
 8. Yarışmaya katılan dezavantajlı gruplar eserlerini ses kaydı olarak burdursbl@gmail.com adresine gönderebileceklerdir.
 9. Ayrıca Yarışmaya katılan tüm özel gereksinim duyan öğrencilerine Mehmet Akif ERSOY’un Safahat adlı eseri hediye olarak gönderilecektir.
 10. Yazılar Times New Roman yazı tipinde, 12 punto büyüklüğünde ve 1,5 satır aralığı boşluk bırakarak 5 sayfayı aşmayacak şekilde düzenlenmelidir.
 11. Yazılara başlık atılmalı, ad verilmeli ve yalnızca rumuz eklenmelidir. Katılımcın adı–soyadı ve diğer gerekli bilgileri EK-1 formunda belirtilecektir.
 12. Yarışmaya katılacak öğrenciler eserlerini EK-1 formu ile birlikte online ortamda burdursbl@gmail.com adresine 17-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında göndereceklerdir. Ayrıca başvuru sahibine alındı mesajı gönderilecektir.
 13. Siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan ve hakaret içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.
 14. Yarışma sonuçları 28 MAYIS 2021 tarihinde okulumuzun internet sitesinde duyurulacaktır.
 15. Yarışma sonuçları mehmetuzal.sbl.meb.k12.tr adresinde yayınlanacaktır.
 16. Yarışma sonuçlarına itirazlar 31 Mayıs-01 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacaktır. Sonraki günler için itiraz kabul edilmeyecek ve jüri üyelerinin incelemesi sonrasında alınan kararlar kesindir.
 17. Ödüller 2019-nCov Pandemisi nedeni ile çevrimiçi olarak yapılacaktır. Katılım için bağlantı bilgileri dereceye giren yarışmacılarla paylaşılacaktır.
 18. Yarışmacılar belirtilen ödüller dışında herhangi bir hak talep etmeyecektir.
 19. Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcılar şartnamedeki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması Ödülleri

 • Birinci 1000 TL
 • İkinci 750 TL
 • Üçüncü 500 TL

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası