hayvanat bahçesi macerası

23 Nisan 100. Yıl Online Öykü ve Resim Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 23 Nisan 2020

✍️ Yarışmanın konusu: 100.Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ruhu

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İzmir anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!


Amaç:
100.Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ruhuna uygun milli duygularını öğrencilerin RESİM/ÖYKÜ eserleri ile ifadesini desteklemek başarılı olanları ödüllendirmek amacıyla resmi kurumlar onayı ile bu yarışma Kent Koleji Tarafından online olarak düzenlenmiştir.

Öykü, Resim Yarışması Şartları

İzmir Genelinde serbest teknikle düzenlenmiştir. Başka yarışmada derece almayan eserler katılabilir. Yarışmacı eserinin telif haklarını Düzenleyen kurum kullanma hakkına sahip olduğunu kabul eder. Eserler üzerinde öğrencinin adı yazılabilir okul ve diğer kimlik bilgileri yazılmaz. Resim yarışmasına Anaokulu 48/66 ay, İlk okul 1-2-3-4 Sınıf, Ortaokul 5-6-7-8 Sınıf, Lise 9-10-11-12 Sınıf öğrencileri katılır. Oykü yarışmasına İlkokul 3. Sınıftan sonraki kademler katılabilir,

Öykü, Resim Yarışması Katılım Şekli

Katılım internet üzerinden her yarışmacının her yarışmada bir eseri ile olur. Eserler üzerinde öğrencinin adı yazılabilir okul ve diğer kimlik bilgileri yazılmaz. RESİMLER 35x50 cm ölçülerinde resim kağıdına yapılıp fotoğrafını çekilerek yarışma sitesine yüklenir. ÖYKÜLER Times new roman 12 punto maksimum 3850 sözcük ve 1 A4 sayfa olacak şekilde hazırlanıp PDF veya Word olarak yarışma sayfasına yüklenir.

Öykü, Resim Yarışması Takvimi

Yarışma ilan edildiği gün başlar 23 Nisan 2020 tarihinden önce olmamak üzere internette açık kaldığı sürece devam eder. Yarışmacılar sonuçlarını internetten ilan edildiği Kent Koleji sitesinden takip eder.

Eser Seçimi:
Yarışmaya giren eserlerden 4 jüri üyesinden 4 ünün oyunu alan finalde, üçünün oyunu alan yarı finalde iki ve daha azının oyunu alan ön eleme grubundan yarışmaya boşlar. Kazanan Eserler katsayılı jüri oylarına ilave serbest internet katılımcısı halk oylamasında aldıkları oylara göre belirlenir. Yukarıdan aşağı ilk 500 resim FİNALE KALIR. ikinci 500 resim YARI FİNALE kalır. Uçüncü 500 resim ON ELEMEDE kalır. Oylamaya 1500 BAŞVURUDAN SONRA JURi EN DlJşUK ALAN RESİMLERİ ÇIKARIP YENİ BAŞVURULARI YARIŞMAYA DAHİL EDEBİLİR. Oylama devam ettikçe her gün resim sıralaması oylamaya göre değişir. OYLAMA BİTTİĞİNDE EN YÜKSEK OYU ALANLARDAN BAŞLAYARAK DERECELER AÇIKLANIR.

Öykü, Resim Yarışması Ödül

Yarışma sona erdiğinde PANODA kalan eser sahiplerine “Katılım dijital sertifikası” kayıtlı maillerine gönderilir. İlk 100 yarışmacıya “100 seçkin Yazar/Ressam adayı sertifikası” dijital olarak maille gönderilir. Ayrıca aldıkları oylara göre ilk üç dereceye girenlere her kategoride tercihlerine göre grafik tablet veya Yo 50 burs verilir.

Başvuru Linki


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası