hayvanat bahçesi macerası

3. Kral Midas Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 20 Eylül 2021

✍️ Yarışmanın konusu: Düşler, Masallar, Kentler

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya katılım 18 yaş üzeri herkese açıktır

Yarışma başvurusu bitti!

3. Kral Midas Öykü Yarışması

3. Kral Midas Öykü Yarışması

  • Üçüncüsü düzenlenen Kral Midas Öykü Yarışması, edebiyatımıza yeni eserler kazandırılmasına aracı olmak, edebiyat dünyasına katılımı özendirmek ve edebiyata yeni yetenekler kazandırmayı amaçlar.
  • Eskişehir Sanat Derneğinin düzenlediği, Kral Midas Öykü Yarışması’nın teması, “Düşler, Masallar, Kentler” olarak belirlenmiştir.
  • Yarışmaya katılım 18 yaş üzeri herkese açıktır. Sadece öykü başvuruları kabul edilecektir. Katılım bir öykü ile olacaktır. Daha önce basılı veya sanal herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Öyküler bir yazı programına kaydedilmiş olarak belirlenen midasoyku@gmail.com adresine gönderilmelidir. Öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilgi bulunmamalıdır. Yazarlar öykülerinin sağ üst köşesinde bir rumuz kullanmalıdır.
  • Öykü dosyası ile birlikte öykünün adını taşıyan başka bir dosyada yazarların kimliklerini, rumuzlarını, kısa özgeçmişlerini ve iletişim bilgilerini belirtmeleri gerekmektedir.
  • Yarışmaya gönderilecek öyküler Times New Roman formatında, 12 Punto büyüklüğünde, satır aralığı 1,15 olacak şekilde en fazla dört A4 sayfasında olmalıdır.
  • Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir.

Öykü Yarışması Ödülleri

Değerlendirme; birincilik, ikincilik, üçüncülük ve başarı ödülleri şeklinde yapılacaktır. Dereceye giren yazarlara, Kral Midas Öykü Ödülü Plaketi verilecek olup ilk üçe girenlere ise ayrıca kitap seti hediye edilecektir. Dereceye giren tüm öyküler, Eskişehir Sanat Dergisinde yayımlanacaktır.


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası