hayvanat bahçesi macerası

32. Haldun Taner Öykü Ödülü


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Eylül 2021

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 20 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

32. Haldun Taner Öykü Ödülü

32. Haldun Taner Öykü Ödülü

  • Ödüle aday olacaklar, kısa öykülerden oluşan yayımlanmış bir kitapla başvurabilirler. Kitabın 1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında yayımlanmış ve Türkçe yazılmış olması gerekir. Yayımlanmamış dosyalarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Yazarlar kendi imzalarıyla doğrudan başvurabilecekleri gibi yayınevleri, üniversiteler, eğitim ve sanat kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için aday gösterebilir. Bu durumda başvuruya yapıt sahibinin imzalı onay yazısı da eklenmelidir.
  • Adayların, ödüle başvuracakları kitaptan 7 adet göndermeleri gerekmektedir. Başvuru için eser sahibinin imzalı bir adet başvuru yazısı, fotoğrafı ile birlikte gönderilmelidir. Başvuruda, adayın açık adresi, telefon numarası, e-posta adresi bulunmalıdır.
  • Doğrudan ya da dolaylı başvurularda adayın özgeçmişi, kitabın içinde bulunsa dahi, A4 kağıdına yazılmış biçimde ayrıca bir zarfa konulmalıdır. Özgeçmiş, maddeler halinde değil, paragraf şeklinde yazılmış olmalıdır.
  • Ödüle başvuranlar açıklanmaz, aday yapıtlar kazansın ya da kazanmasın geri verilmez.
  • Ödül olarak 20 Bin TL’nin yanı sıra bir ödül belgesi verilir. Ödül tek olarak verilir, bölüştürülmez, mansiyon yoktur.
  • Seçici Kurul uygun görürse bir finalist listesi belirleyerek duyurur. Ödül Seçici Kurul’un sonraki toplantısında bu listeden birine verilir.
  • Aday kitaplar en geç 30 Eylül 2021 günü saat: 17:00’ye kadar - Milliyet Ödülleri, Milliyet Gazetesi, Demirören Medya Center, 100. Yıl Mah. 2264 Sok No: 1 Bağcılar / İstanbul adresine teslim edilmelidir. Yapıtlar, elden teslim edebileceği gibi yurt içinden bu tarihten en az 3 gün önce, yurt dışından 2 hafta önce kargoya verilmiş olmalıdır.

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası